Białorusini przed własną widownią zwyciężyli 2:1. Jeśli BATE triumfuje w tej rywalizacji, kolejnym rywalem będzie AIK Sztokholm lub NK Maribor; na Słowenii lepsi byli gospodarze 2:1.

 

W pierwszym spotkaniu potencjalnych rywali mistrza Polski Piasta w eliminacjach Ligi Europy Crvena Zvezda Belgrad pokonała HJK Helsinki 2:0. Rewanż w środę w Helsinkach.

 

Przegrany z tej pary spotka się w 3. rundzie el. Ligi Europy z zespołem z Gliwic, o ile zawodnicy trenera Waldemara Fornalika uporają się z FK Ryga w 2. rundzie, gdzie "spadli" po odpadnięciu z Champions League. U siebie Piast wygrał z Łotyszami 3:2.

 

O awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów walczy m.in. Dinamo Zagrzeb, w składzie z Damianem Kądziorem. W ubiegłym tygodniu mistrzowie Chorwacji wygrali w Tbilisi z drużyną Saburtalo 2:0.

 

Ciekawie zapowiadają się konfrontacje w ścieżce "niemistrzowskiej" - PSV Eindhoven z FC Basel i Viktorii Pilzno z Olympiakosem Pireus, który do sezonu przygotowywał się m.in. na zgrupowaniu w Gniewinie i ma za sobą sparingi z Pogonią Szczecin (1:1), Lechią Gdańsk (1:1) i Jagiellonią Białystok (5:0).

 

W pierwszych meczach Holendrzy wygrali z przeciwnikami ze Szwajcarii 3:2, zaś potyczka Czechów z Grekami zakończyła się bezbramkowym remisem.

 

Program rewanżowych meczów 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów:
         
         wtorek, 30 lipca
 godz. 19.00: JK Nomme Kalju - Celtic Glasgow (pierwszy mecz 0:5)
         19.00: Maccabi Tel Awiw - CFR Cluj           (0:1)
         19.00: APOEL Nikozja - FK Sutjeska Niksic    (1:0)
         20.00: Dinamo Zagrzeb - Saburtalo Tbilisi    (2:0)
         20.00: FC Basel - PSV Eindhoven              (2:3)
         20.00: Valletta FC - Ferencvaros Budapeszt   (1:3)
         20.30: Olympiakos Pireus - Viktoria Pilzno   (0:0)
         
         środa, 31 lipca
         
         18.00: HJK Helsinki - Crvena Zvezda Belgrad  (0:2)
         19.00: Rosenborg Trondheim - BATE Borysów    (1:2)
         19.00: Karabach Agdam - Dundalk FC           (1:1)
         19.00: AIK Sztokholm - NK Maribor            (1:2)
         19.45: FC Kopenhaga - The New Saints FC      (2:0)

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.