Poland Open w zapasach. Trener Krajewski: Wyjątkowo mocno obsadzony

Sporty walki
Poland Open w zapasach. Trener Krajewski: Wyjątkowo mocno obsadzony
fot. PAP

- Od 1 do 4 sierpnia tradycyjnie Warszawa będzie areną turnieju Poland Open, moim zdaniem najmocniej w tym roku obsadzonego przez panie na świecie. Będzie dla naszych najlepszych zapaśniczek ważnym testem formy - powiedział trener kadry Piotr Krajewski.

- Znaczna część ekip przyjedzie z dwoma-trzema zawodniczkami w jednej kategorii wagowej w celu ostatecznej weryfikacji składu na wrześniowe mistrzostwa świata w stolicy Kazachstanu Nursułtanie. W Poland Open weźmie udział około 140 zapaśniczek z 20 państw. Nie zabraknie oczywiście polskich reprezentantek, z których każda będzie usiłowała potwierdzić swoje aspiracje przed występem w Kazachstanie - dodał szkoleniowiec.

 

Polki właśnie wróciły ze zgrupowania we francuskich Alpach. - W dniach 11-26 lipca przebywaliśmy tam na obozie wysokogórskim w Font Romeu. Trenowaliśmy w wyśmienitych warunkach. Mieliśmy do dyspozycji basen, bardzo dobrze wyposażoną siłownię oraz salę przystosowaną do zapasów. Korzystaliśmy również z pięknych tras do biegania. Korzyści szkoleniowe z pobytu we Francji były duże - wyjaśnił trener.

 

Spora część uczestników Poland Open po turnieju przeniesie się do Spały. - Bezpośrednio po zawodach większość ekip przewieziona zostanie do Spały. Tam w dniach 5-10 sierpnia uczestniczyć będą w prowadzonym przeze mnie campie. To dla nas spora satysfakcja, że trenerzy i zawodnicy zagraniczni darzą nas zaufaniem i pragną trenować wspólnie z nami - stwierdził Krajewski.

 

Uważa, że współpraca z zagranicznymi ekipami systematycznie coraz lepiej się układa. Świadczy o tym m.in. fakt, że po ubiegłorocznym Poland Open, w Spale zostało 70 osób. W tym roku, wliczając naszą reprezentację, będzie to liczba dwukrotnie większa. „Być gospodarzem takiego przedsięwzięcia, to powód do dumy i zadowolenia” - podkreślił.

 

Zwrócił również uwagę na to, iż w zgrupowaniu wezmą udział juniorki pod wodzą Marcina Marcinkiewicza. Dla dziewcząt – zauważył – będzie to wspaniała okazja, by zdobyć doświadczenia poprzez wspólne treningi z przedstawicielkami innych narodowości.

 

Dla reprezentacji juniorek będzie to ostatnie zgrupowanie przed MŚ, które w dniach 12-18 sierpnia odbędą się w Tallinnie. - Po zgrupowaniu w Spale rozjeżdżamy się do domów, by trochę odpocząć przed kolejnym obozem w niemieckim Hennef (23 sierpnia – 4 września). To już ostatnie treningi przed mistrzostwami świata. Dlatego pojedzie tam wyselekcjonowana grupa zawodniczek. Z nami będą ćwiczyć zapaśniczki z Niemiec, Węgier, Szwecji i Norwegii - poinformował szkoleniowiec.

 

„10 września wylecimy do Nursułtan, by zaaklimatyzować się przed startem. Pierwsze kategorie na MŚ (50, 53, 55 i 72 kg) wystartują 17 września. Następnego dnia trwać będzie rywalizacja w kategoriach: 57, 59, 65 i 76 kg, a 19 września ostatnie finały czempionatu odbędą się w wagach: 62 i 68 kg” - zakończył Krajewski.

 

Skład ekipy Polski na turniej Poland Open:
 
 50 kg Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa), Iwona Matkowska (Grunwald Poznań), Agata Walerzak (Unia Racibórz), 
    Anna Król (Cement Gryf Chełm)
 53 kg Paula Kozłow (Unia)
 55 kg Alicja Czyżowicz (Orzeł Namysłów) i Roksana Zasina (ZTA Zgierz)
 62 kg Agnieszka Król (Unia) i Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard)
 65 kg Anna Urbanowicz (Cement)
 68 kg Natalia Strzałka (Slavia Ruda Śląska) i Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald)
 76 kg Daria Osocka (Agros Żary)
A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie