Superliga tenisistów stołowych: Najlepsze drużyny zagrają na PGE Narodowym

Inne
Superliga tenisistów stołowych: Najlepsze drużyny zagrają na PGE Narodowym
fot. PAP

Pierwszy raz wszystkie kluby superligi tenisa stołowego wystąpią na PGE Narodowym w Warszawie. Do niecodziennego wydarzenia dojdzie 15 września, a w programie jest m.in. hitowe spotkanie mistrza z wicemistrzem - Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Dekorglassem Działdowo.

"To będzie fajne widowisko, rewanż za finał poprzedniego sezonu. Kibice z pewnością będą zadowoleni" - powiedział PAP prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Dartomu Bogorii Dariusz Szumacher.

 

Przed dwoma miesiącami w decydującym meczu zespół z Grodziska Mazowiecki wygrał w Gdańsku z Dekorglassem 3:0. Do rewanżu dojdzie już 15 września na stadionie w Warszawie.

 

W innych spotkaniach na płycie głównej stadionu beniaminek Warta Kostrzyn nad Odrą (jedyny klub bez obcokrajowca w składzie) zmierzy się z mistrzem kraju z 2018 roku PKS Kolping Frac Jarosław, Olimpia Grudziądz z AZS AWFiS Balta Gdańsk, Energa KTS Toruń z 3S Polonią Bytom, Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz z ekipą Dojlidy Białystok i Fibrain AZS Politechnika Rzeszów z drugim z zespołów, które wracają do elity - Poltarex Pogonią Lębork.

 

"Zapowiada się fantastyczne wydarzenie na PGE Narodowym. Dopracowujemy jeszcze szczegóły logistyczne, być może rozegramy trzy mecze w jednej turze i kolejne trzy po ich zakończeniu, a nie wykluczam, że wszystkie spotkania rozpoczną się o jednej porze. To niesamowita gratka dla fanów naszego sportu" - stwierdził prezes spółki prowadzącej rozgrywki Lotto Superligi Zbigniew Leszczyński, jednocześnie menedżer bydgoskiej drużyny.

 

Leszczyński i menedżer PKS Kolping Frac Kamil Dziukiewicz pełnią funkcje wiceprezesów zarządu PZTS. "Jestem pewny, że marketingowo ten projekt będzie +strzałem w dziesiątkę. Już teraz kibice dopytują, co zrobić, by znaleźć się 15 września na Stadionie Narodowym. Dla sympatyków tenisa stołowego będzie to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć gwiazdy naszej superligi w jednym miejscu. Dodam, że Związek będzie partycypował w kosztach dojazdu do Warszawy fanów zespołów drużyn" - podkreślił Dziukiewicz.

 

Bardzo zadowolony z pomysłu był grający trener Jiri Vrablik, który kilka miesięcy temu otrzymał polski paszport. "Wierzę, że będzie to wspaniały dzień dla polskiego tenis stołowego i dobrze, że przy takiej okazji zagramy z Dartomem Bogorią".

 

Interesująco zapowiada się m.in. potyczka Olimpii z AZS AWFiS Balta. Niedawno Piotr Szafranek opuścił zespół z Gdańska i został trenerem pingpongistów z Grudziądza. Niewiele brakowało, aby do jego nowego klubu trafił aktualny mistrz Polski w singlu Patryk Chojnowski. Ostatecznie 29-letni zawodnik został w AZS AWFiS, gdzie będzie sprawował rolę grającego szkoleniowca.

 

"Pomysł z Narodowym to super promocja tenisa stołowego. Warunki będą pewnie ciężkie, mnóstwo ludzi, wszystkie drużyny w jednym miejscu, ale chyba nam potrzeba jak najwięcej takich wydarzeń. A co do konfrontacji z Olimpią, w sporcie zdarza się, że zawodnik w ostatniej chwili zmienia klub. Przeprosiłem władze klubu z Grudziądza, wybrałem bardziej atrakcyjną ofertę z Gdańska" - powiedział Chojnowski.

 

Na stołecznym stadionie odbyły się dotychczas dwie akcje PZTS pod hasłem "Pingpongowy PGE Narodowy", z myślą o dzieciach i młodzieży, ale także dorosłych, amatorach itd. W ubiegłym roku właśnie w Warszawie karierę zakończył jeden z najlepszych polskich tenisistów stołowych w historii Lucjan Błaszczyk, rozgrywany był również mecz superligi pomiędzy klubami z Grodziska Mazowieckiego i Bydgoszczy.

 

Sezon ligowy mężczyzn 2019/2020 rozpocznie się 12 września, zaraz po drużynowych mistrzostwach Europy.

IB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze