ATP w Waszyngtonie: Hurkacz wyeliminował Amerykanina w pierwszej rundzie

Hubert Hurkacz bez większych problemów awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Waszyngtonie, wygrywając z Donaldem Youngiem 6:1, 6:4. Spotkanie trwało 63 minuty.

W pierwszym secie Hurkacz nie pozostawił żadnych złudzeń rywalowi. Young nie potrafił znaleźć sposobu, by zatrzymać rywala. Set zakończył się po dwudziestu minutach wynikiem 6:1.

W drugiej partii nie poszło już tak gładko. Spotkanie zrobiło się znacznie bardziej wyrównane. Amerykanin raz nawet przełamał Polaka. Kluczowy dla losów tej rywalizacji okazał się ósmy gem. Hurkacz przegrywał już 0:40, ale odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 5:3. Cały set zakończył się wynikiem 6:4.

W kolejnej rundzie Hurkacz zagra z Johnem Isnerem, który jest rozstawiony z numerem piątym. Mecz zostanie rozegrany w środę.

Wcześniej do ćwierćfinału debla awansowali Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo (nr 2.). W pierwszym meczu pokonali duet amerykańsko-brytyjski Rajeev Ram, Joe Salisbury 4:6, 6:3, 10-5.