Audi Cup: Bayern Monachium wygrał 6:1. Lewandowski bez gola

W drugim półfinałowym meczu Audi Cup Bayern Monachium pokonał Fenerbahce SK 6:1. Mistrzowie Niemiec nie dali najmniejszych szans rywalom i pewnie zameldowali się w finale rozgrywek. 74 minuty na boisku spędził Robert Lewandowski, ale nie wpisał się na listę strzelców.

Turniej Audi Cup rozgrywany na stadionie Bayernu jest coroczną okazją, by zobaczyć w akcji najlepsze drużyny z Europy. Chociaż Fenerbahce w ubiegłym sezonie zajęło dopiero szóste miejsce w ligowej tabeli, starcie z „Bawarczykami” zapowiadało się emocjonująco.

Wynik meczu w 22 minucie otworzył Renato Sanches. Portugalczyk wykorzystał podanie od wbiegającego w pole karne Lewandowskiego i umieścił piłkę do pustej bramki. Do przerwy Fenerbahce przegrywało aż pięcioma bramki. Leon Goretzka, Kingsley Coman oraz dwukrotnie Thomas Mueller pokonali bramkarza rywali.

Po przerwie trenerzy dokonali wielu zmian w zespołach, przez co gra się trochę uspokoiła. Po jednym trafieniu dla drużyn zanotowali Mueller oraz Max Kruse. Gola nie strzelił za to Lewandowski. Polak opuścił murawę w 74 minucie. Zastąpił go młody Jann-Fiete Arp.

Zwycięstwo Bayernu oznacza, że podopieczni Niko Kovaca zagrają w finale. W środę ich rywalem będzie Tottenham, który we wcześniejszym spotkaniu na Allianz Arenie pokonał Real Madryt 1:0. Transmisja tego meczu od godziny 20:25 w Polsacie Sport.

Bayern – Fenerbahce 6:1 (5:0)
Bramki: Renato Sanches 22, Leon Goretzka 28, Thomas Mueller 31, 44 (k), 58, Kingsley Coman – Max Kruse 64