Zawodnicy tej ekipy znajdują się obecnie na obozie w austriackiej miejscowości Bad Haring, gdzie szlifują formę przed startem kolejnego sezonu Bundesligi. Nie wszyscy planują jednak reprezentować barwy Augsburga w rozgrywkach 2019/2020. Z klubem chce pożegnać się Hinteregger, który próbuje wszystkiego, żeby wymusić transfer. Dzień przed zakończeniem obozu reprezentant Austrii wybrał się na lokalny festyn, gdzie upił się i nie pojawił się na ostatnim treningu. 

 

26-latek od dłuższego czasu jest nieszczęśliwy w Augsburgu i udało mu się wyrwać z drużyny na drugą połowę poprzedniego sezonu. Grał wówczas na zasadzie wypożyczenia w Eintrachcie Frankfurt. Wcześniej publicznie krytykował ówczesnego trenera klubu z Augsburg Arena Manuela Bauma, mówiąc, że nie jest w stanie powiedzieć o nim niczego pozytywnego. 

39-krotny reprezentant Austrii do Augsburga trafił w 2016 roku z Salzburga. Niemiecki klub zapłacił za niego wówczas 9 milionów euro. Łącznie w barwach "Fuggerstadter" rozegrał 83 spotkania. Dziś wyceniany jest na około 15 milionów euro. Ostatnio był łączony w mediach z transferem do Lazio Rzym. 

 

WYNIKI I TABELA BUNDESLIGI