Magazyn Żużlowy: "Ach te baby", czyli rola kobiet w świecie speedwaya

Żużel
Magazyn Żużlowy: "Ach te baby", czyli rola kobiet w świecie speedwaya
fot. Polsat Sport

Nice 1 Liga Żużlowa powróciła po trzech tygodniach przerwy, a wraz z nią Magazyn Żużlowy. Tym razem tematem przewodnim programu będzie rola kobiet w świecie speedwaya. Jak ważna jest ich rola? Czy bez nich czarny sport byłby tak fascynujący? Początek o 20:00 w Polsat Sport News i na Polsatsport.pl.

13. kolejka Nice 1. LŻ rozpoczęła się od domowego zwycięstwa Unii Tarnów nad Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Spadkowicze z Ekstraligi pokonali gości 49:41 i pozbawili ich szans na udział w rundzie play-off. Wielkie emocje były również w Łodzi, gdzie miejscowy Orzeł podejmował lidera PGG ROW Rybnik. Podopieczni Lecha Kędziory przed biegami nominowanymi prowadzili dwoma punktami, żeby ostatecznie ulec 42:48. Tym samym Orły drżą przed spadkiem do drugiej ligi. Równie ekscytujące spotkanie odbyło się w pierwszej stolicy Polski, gdzie Car Gwarant Gniezno stoczył pasjonujące derby z Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Mecz od pierwszego do ostatniego wyścigu był zacięty. Ostatecznie obie drużyny musiały zadowolić się remisem 45:45, ale punkt bonusowy powędrował do Ostrowa, który w pierwszym meczu wygrał z przewagą 22 „oczek”.

 

We wtorkowym magazynie oprócz tematów bieżących zaprezentujemy sylwetkę niemieckiej zawodniczki Celiny Liebmann, jak również żużlowca Arged Malesa TŻ Ostrovii Grzegorza „Grega” Walaska – zdobywcy drużynowego pucharu świata (2005 i 2007), indywidualnego mistrza Polski (2004) oraz indywidualnego mistrza Polski juniorów (1997).

 

Eugeniusz Bodo w znanej pieśni "Ach te baby" śpiewał o kobietach w melodramacie "Zabawka" z 1933 roku. W Magazynie Żużlowym śpiewu nie będzie, natomiast poruszona zostanie rola pań we współczesnym speedwayu. Jak partnerka żużlowca może pomóc mu w rozkwicie kariery? Jak ważne jest wparcie podczas zawodów, a także podczas kontuzji? Czy miłość potrafi uskrzydlać w trudnych momentach? O tym wszystkim opowie Tomasz Lorek i jego goście:

 

Mirella Świst - żona Piotra Śwista, finalisty Indywidualnych Mistrzostw Świata z Vojens (1994). Opowie o troskach związanych ze startami męża, a także o trudach związanych z wychowaniem córki Klaudii.

 

Joanna Michalska -  torunianka z krwi i kości. Przed laty główna lokomotywa Tomasza Chrzanowskiego, uczestnika Speedway GP 2005. Była prezenterka telewizyjna, reporterka radiowa.  Współorganizatorka turnieju dobroczynnego dla Darcy‘ego Warda. Była dyrektor marketingu w GTŻ Grudziądz i ŻKS Ostrovii.

 

Adriana Mierzejewska - partnerka życiowa żużlowca Wilków Krosno Pawła Hliba, mama trójki dzieci. Zakochana w motocrossie. Na co dzień pełni obowiązki menedżera Pawła Hliba. Opowie o łączeniu obowiązków matczynych z pracą.

 

Transmisja Magazynu żużlowego o godz. 20:00 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

Przemysław Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze