O przenosinach młodego zawodnika do Premier League zgodnie informują włoscy dziennikarze, na czele z Gianluką Di Marzio z telewizji Sky Sport. Kean w nowym klubie ma zarabiać około trzy miliony euro rocznie. "Stara Dama" na jego sprzedaży zarobi 30 milionów euro. Kolejne 10 milionów zapisano w postaci różnego rodzaju bonusów.

 

19-latek do Juventusu trafił w 2010 roku i konsekwentnie przebijał się przez kolejne grupy młodzieżowe. W pierwszej drużynie zadebiutował w 2016 roku w wieku 16 lat. Rozgrywki 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w Hellasie Werona. Rozegrał w barwach tego klubu 19 meczów, w których strzelił cztery gole.

W ostatnim sezonie był już do dyspozycji Massimiliano Allegrego w Juventusie. W lidze zanotował 13 występów, w których zdobył sześć bramek, notując trafienie średnio co 89 minut. W listopadzie zeszłego roku zadebiutował w dorosłej reprezentacji Włoch, a łącznie jego bilans w kadrze to trzy mecze i dwa gole.

 

Sporo wskazuje na to, że Kean nie będzie jedynym napastnikiem "Starej Damy", który w najbliższym czasie przeniesie się do Premier League. We włoskich mediach sporo mówi się bowiem o głośnej wymianie na linii Juventus - Manchester United. Do klubu z Turynu miałby trafić Romelo Lukaku, w przeciwnym kierunku powędrować ma Paulo Dybala.

 

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE