Kolejny transfer z Ekstraklasy do Widzewa

Piłka nożna
Kolejny transfer z Ekstraklasy do Widzewa
fot. Cyfrasport
Łukasz Kosakiewicz (pierwszy z lewej).

Widzew Łódź z wielkim rozmachem działa na rynku transferowym. Po pozyskaniu m.in. Marcina Robaka oraz Sebastiana Rudola, łódzki klub sprowadził Łukasza Kosakiewicza. Niespełna 29-letni pomocnik, który dotychczas występował w Koronie Kielce do łodzian przeszedł na zasadzie transferu definitywnego.

Kosakiewicz jest wychowankiem Energetyka Gryfino. Występował również m.in. w Redze Trzebiatów i Błękitnych Stargard. W tym ostatnim klubie - wspólnie z Bartłomiejem Poczobutem, występując na poziomie II ligi - dotarł do półfinału Pucharu Polski w sezonie 2014/2015. W pierwszym meczu w walce o finał, w którym Błękitni wygrali 3:1 z Lechem Poznań, zdobył nawet bramkę.

 

Przed sezonem 2015/2016 Kosakiewicz trafił do Chojniczanki Chojnice. Po dwóch latach spędzonych w tym klubie w lipcu 2017 r. podpisał kontrakt z Koroną Kielce. W jej barwach zadebiutował w ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał łącznie 54 mecze i zdobył jedną bramkę. Ostatni raz zagrał w niej kilkanaście dni temu, zaliczając kwadrans meczu 1. kolejki Korony z Rakowem Częstochowa.

 

- Cieszę się, że udało się dopiąć wszystkie formalności. Teraz z niecierpliwością czekam na debiut w nowych barwach. Na mój transfer wpłynęło kilka czynników. Widzew Łódź to wielki klub, wokół którego powstaje duży, przyszłościowy projekt. Jestem szczęśliwy, że mogę być jego częścią i pomagać w odbudowie Widzewa - powiedział zaraz po podpisaniu kontraktu Kosakiewicz w rozmowie z oficjalnym serwisem Widzewa.

 

Nowy zawodnik Widzewa jest prawym obrońcą, ale może też występować na lewej stronie obrony i na boku pomocy.

 

A.J., Polsat Sport, widzew.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze