Liga Europy: Piast Gliwice poznał ewentualnego rywala w III rundzie eliminacji

W wypadku obrony zaliczki z pierwszego meczu (3:2) i awansu Piasta Gliwice do kolejnej rundy el. Ligi Europy, mistrz Polski zagra z HJK Helsinki. Zespół z Finlandii odpadł z walki o Ligę Mistrzów, przegrywając dwumecz z Crveną Zvezdą.

HJK przegrał pierwsze spotkanie w Belgradzie 0:2 i musiał liczyć na odrobienie strat przed własną publicznością. Tuż po przerwie kibiców gospodarzy w ekstazę wprawił Sebastian Dahlstrom, dając prowadzenie mistrzom Finlandii. Kolejny gol oznaczał dogrywkę, jednak goście wytrzymali próbę nerwów i wyrównali stan meczu na kwadrans przed końcem.

Upragnioną bramkę, która praktycznie zakończyła rywalizację zdobył Dusan Jovancic. Ostatecznie to HJK triumfowało na Telia 5G-Areena, jednak do odwrócenia losów dwumeczu zabrakło aż dwóch bramek. HJK miał szansę awansować do fazy grupowej LM po raz pierwszy od 1998 roku.

Do III rundy el. Ligi Mistrzów awansował mistrz Serbii, który w zeszłym sezonie potrafił wygrać nawet z późniejszym zdobywcą trofeum, Liverpoolem (2:0).

Piłkarze z Helsinek powalczą więc o awans do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie w III rundzie zmierzą się z lepszym z pary Piast Gliwice/Riga FC. W pierwszym spotkaniu mistrz Polski wygrał nieznacznie (3:2), pozwalając rywalom na zdobycie dwóch bramek po błędach własnych. W razie awansu Piast rozpocznie kolejny dwumecz z HJK Helsinki u siebie.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.