Piast Gliwice pobił rekord! Valencia zagra na zapleczu Premier League

Piłka nożna
Piast Gliwice pobił rekord! Valencia zagra na zapleczu Premier League
fot. Cyfrasport

Występujące na co dzień w Championship Brentford poinformowało o zakontraktowaniu piłkarza Piasta Gliwice Joela Valencii. Mistrzowie Polski mają zarobić na tym ruchu około 1,8 mln funtów.

Do tej pory Piast Gliwice najwięcej zainkasował za Kamila Glika, który w sezonie 2010/2011 przeniósł się do Palermo za milion euro. Valencia udał się do Londynu kilkadziesiąt godzin temu, przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z ekipą, która będzie chciała w tym sezonie powalczyć o awans do Premier League. Ekwadorczykowi zależało na angielskim klubie, gdyż odrzucił oferty m.in. Rostowa oraz Achmata Grozny.

 

Nie jest to pierwsze osłabienie mistrzów Polski w tym okienku transferowym. Z klubu odszedł m.in. Aleksandar Sedlar. Oferty z mocniejszych klubów ma również Patryk Dziczek. Media spekulują, że potencjalna suma otrzymana za polskiego pomocnika może nawet przebić kwotę za Valencię.

Ekwadorczyk będzie rywalizował z m.in. Emiliano Marcondesem, Marcusem Forssem i przede wszystkim Nealem Maupayem. Francuz jest wyceniany na 12 milionów euro, a w ubiegłym sezonie strzelił 28 goli.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze