Sopot Open: Porażka Majchrzaka z Niemcem Jahnem

Kamil Majchrzak (100. ATP) niespodziewanie przegrał w środę w drugiej rundzie tenisowego challengera ATP BNP Paribas Sopot Open z Niemcem Jeremym Jahnem (420. ATP) 7:6 (7-5), 1:6, 5:7. Pojedynek trwał dwie godziny i 45 minut.

W zeszłym roku w swoim pierwszym meczu w tym turnieju Majchrzak poniósł porażkę z Argentyńczykiem Pedro Cachinim 6:7 (2-7), 1:6. Od tego momentu 23-letni Polak awansował jednak w światowym rankingu prawie o sto pozycji – ze 197. na 100. – i był faworytem konfrontacji ze starszym o sześć lat Jahnem.

Majchrzak, który w pierwszej rundzie miał wolny los, wygrał co prawda po zaciętej walce pierwszego seta 7:6 (7-5), ale w dwóch kolejnych partiach musiał uznać wyższość rywala.

Po raz trzeci tego turnieju nie wygra Tommy Robredo, który triumfował w Sopocie w 2001 (było to jego pierwsze zwycięstwo w zawodach ATP) i w 2007 roku. W drugiej rundzie 37-letni Hiszpan przegrał z Australijczykiem Christopherem O’Connellem 4:6, 6:7 (4-7).

Po porażce Majchrzaka honoru biało-czerwonych bronić będzie Daniel Michalski, który w środę na korcie centralnym zmierzy się z rozstawionym z numerem jeden Włochem Stefano Travaglią. We wtorek w pierwszej rundzie 19-letni zawodnik zwyciężył 6:2, 7:5 starszego o 16 lat i kończącego karierę Michała Przysiężnego.

W 1/32 finału z turnieju odpadło jeszcze trzech biało-czerwonych. Paweł Ciaś przegrał 5:7, 4:6 z Bośniakiem Tomislavem Brkicem, Michał Dembek uległ Argentyńczykowi Facundo Menie 0:6, 3:6, a Kacper Żuk poniósł porażkę z Gruzinem Aleksandrem Metrewelim 3:6, 1:6.

Po spotkaniu Michalskiego na korcie centralnym zaplanowano konfrontację deblistów, w której Marcin Matkowski i Szymon Walków zagrają z Hiszpanem Pedro Martinezem i Jahnem.

Finały singla i gry podwójnej zaplanowano na niedzielę. W zeszłym roku, ze względu na spór wokół sopockich kortów, impreza odbyła się w Gdyni. Pula nagród wynosi 92040 euro, z czego zwycięzca gry pojedynczej otrzyma 12250.