Tour de Pologne: Drużyna CCC z trzema polskimi kolarzami

Inne
Tour de Pologne: Drużyna CCC z trzema polskimi kolarzami
fot. PAP

76. edycja Tour de Pologne będzie wyjątkowym wydarzeniem dla ekipy CCC Team, gdyż po raz pierwszy polska drużyna UCI WorldTour wystartuje w najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim w Polsce. Siedmioosobowy skład, który przystąpi do tej imprezy, jest bardzo zmotywowany, by powalczyć zarówno o klasyfikację generalną, jak i zwycięstwa etapowe.

W Tour de Pologne wystartuje dobrze zbalansowany skład, gotowy do rywalizacji zarówno na płaskich, jak i górzystych etapach, zapowiada dyrektor sportowy zespołu, Piotr Wadecki.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy mieli okazję wystartować na naszych krajowych szosach, przed polskimi kibicami i że będziemy mogli reprezentować naszego sponsora, firmę CCC w najbardziej prestiżowej imprezie kolarskiej w Polsce. Jako pierwszy polski zespół zaliczany do cyklu UCI WorldTour, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony jażdżąc aktywnie, walcząc o zwycięstwo etapowe i jak najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej. Uważam, że wybraliśmy dobrze zbalansowany skład, z kolarzami potrafiącymi zabierać się w ucieczki, szybkimi sprinterami oraz góralami, których stać na dobry wynik - tłumaczy Piotr Wadecki.

- Na starcie stanie trzech, a w zasadzie czterech Polaków, którzy będą bardzo zmotywowani, by pokazać się na swoim terenie. Kamil Gradek i Łukasz Owsian będą szukać swoich okazji w ucieczkach, a Szymon Sajnok skupi się na etapach sprinterskich w pierwszej części wyścigu, razem z mającym polskie korzenie Jakubem Mareczko. Serge Pauwels i Simon Geschke przystąpią do rywalizacji po ukończonym Tour de France. We Francji obaj z każdym etapem czuli się coraz lepiej, wic w Polsce powinni być w dobrej dyspozycji i gotowi na walkę o klasyfikację generalną. Amaro Antunes nie ścigał się praktycznie od Giro d’Italia, ale wykonał solidny blok treningowy i będzie chciał wykorzystać swoją świeżość na górskich etapach, które powinny mu odpowiadać.

Dla Szymon Sajnoka będzie to pierwszy start w Tour de Pologne i nie może się on doczekać, by ścigać się przed swoimi kibicami.

- Bardzo mocno przygotowywałem się do Tour de Pologne, który jest jednym z moich najważniejszych, o ile nie największym celem tego roku. Słyszałem od innych kolarzy, że jest to świetnie zorganizowana impreza, a atmosfera w Polsce jest niesamowita, więc tym bardziej chciałem tu wystartować i pokazać się z dobrej strony. Marzy mi się wygrany etap i wiem, że jestem w stanie to zrobić. Pierwsze trzy odcinki pasują mi najlepiej.

- Jestem bardzo zmotywowany, ciężko pracowałem, a na wyścigach w Belgii czułem się dobrze. W lipcu odbyłem też trening wysokogórski w Livigno i widzę, że ten wyjazd procentuje. Nie pozostaje mi nic innego jak walczyć i z dumą reprezentować Polskę w naszym narodowym wyścigu.

Simon Geschke dopiero co ukończył trzytygodniowy Tour de France, ale jest już gotowy na kolejne wyzwania.

- Po Tour de France czuję się dobrze i cieszę się, że mogę wrócić na trasę wyścigu Tour de Pologne, w którym startowałem w 2012 roku. Jako zawodnik polskiej ekipy, nie mogę się doczekać występu w Polsce i jestem przekonany, że będzie to wspaniałe doświadczenie. Stanę na starcie z nadzieję na mocny tydzień w moim wykonaniu i liczę, że kilometry przejechane podczas francuskiej Wielkiej Pętli przełożą się na wysoką dyspozycję. Widziałem w przeszłości, że wielu kolarzy świetnie sobie radziło w Tour de Pologne kilka dni po ukończeniu etapu do Paryża, choć zdarzały się też odwrotne przypadki. Trudno przewidzieć jak zachowa się mój organizm, więc jestem ostrożny jeśli chodzi o formułowanie konkretnych celów na ten start.

Tour de Pologne (3-8 sierpnia)

Skład: Amaro Antunes (POR), Simon Geschke (GER), Kamil Gradek (POL), Jakub Mareczko (ITA), Łukasz Owsian (POL), Serge Pauwels (BEL), Szymon Sajnok (POL)


Dyrektorzy Sportowi: Piotr Wadecki (POL), Gabriele Missaglia (ITA)

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie