UFC w Newark: Powraca najbardziej znienawidzony zawodnik? "To człowiek o dwóch twarzach"

Sporty walki

W sobotę do oktagonu organizacji UFC powróci Colby Covington (14-1, 2 KO, 5 SUB). Zawodnik, który uchodzi za jednego z najmniej lubianych spośród wszystkich bez podziału na kategorie wagowe. Nasz reprezentant w amerykańskiej organizacji Krzysztof Jotko na co dzień ma okazję spotykać "Chaosa" na sali treningowej klubu American Top Team i ma nieco odmienne zdanie na jego temat. - Wydaje mi się, że on ma dwie twarzy. W klubie zachowuje się zupełnie inaczej - zdradza Polak.

Covington wśród fanów UFC cieszy się ogromną popularnością, ale zdecydowanie bardziej tą negatywną wersją popularności. Znany jest przede wszystkim ze swojego niezbyt efektownego, ale niezwykle efektywnego, stylu oraz z częstego "trash talku". Popularny "Chaos" nie należy do tych najbardziej lubianych również w opinii kolegów z branży.

- Niektórzy śmieją się z niego i nie przejmują się jego gadaniem. Trzeba pamiętać, że teraz bez takiego gadania nie da się zarabiać większych pieniędzy i trudniej wejść na szczyt. Taką drogę obrał sobie Colby Covington. Dla mnie jest bardzo w porządku. Nigdy nic złego nie powiedział. Wydaje mi się, że on ma dwie twarzy. W klubie zachowuje się zupełnie inaczej niż w momentach, kiedy udziela wywiadów - mówi Jotko, który na co dzień dzieli z nim salę treningową w klubie American Top Team.

Polski zawodnik zwraca uwagę także na niezwykle wysokie umiejętności zapaśnicze Covingtona. Amerykanin pomagał Polakowi także w przygotowaniach do ostatniej, wygranej walki z Markiem Andre-Barriault.

- On ma ogromne doświadczenie i sporą wiedzę na temat sportów walki. Zaczynał swoją przygodę w wieku 4 lat, a teraz ma 31 lat. Jest bardzo dobry zapaśniczo. Kiedy z tobą trenuje, daje wiele wskazówek, pomaga i bardzo mocno się angażuje. Cenię sobie tę współpracę - dodaje polski zawodnik.

Covington na gali w Newark zmierzy się z Robbiem Lawlerem w hitowym starciu kategorii półśredniej. Na gali zobaczymy także występ naszego reprezentanta Salima Touahriego.

Transmisja całej gali UFC w Newark w sobotę od godziny 19:00 w Polsacie Sport Fight!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze