Heynen przed Memoriałem Wagnera: Trudno sobie wyobrazić lepszych rywali

Siatkówka

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem dyspozycji siatkarskiej reprezentacji Polski przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. W czwartek w Krakowie nasza drużyna zagra z Serbią, w piątek z Brazylią, a na zakończenie zawodów z Finlandią. Możliwość rywalizacji z tak silnymi ekipami cieszy Vitala Heynena. - Trudno nawet wymyślić lepszy rozkład turnieju i lepszych rywali - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

- Wystarczy spojrzeć na to, kto zagra w tym turnieju. Są tu Polska, Brazylia i Serbia, czyli trzy z czterech najlepszych drużyn ostatnich mistrzostw świata. Nie jest więc źle, całkiem mocna obsada. Dla nas będzie to prawdziwy sprawdzian formy i umiejętności. Finlandia to nieco słabszy rywal od dwóch pozostałych, ale to dla nas idealne rozwiązanie. Przed nami dwa dni mocnych testów z najlepszymi rywalami na świecie, a na koniec sprawdzian z mocną i solidną ekipą, w trakcie którego być może będzie szansa na jakieś roszady, by trzydniowy turniej nie spowodował żadnych kontuzji. Trudno nawet wymyślić lepszy rozkład turnieju i lepszych rywali - oznajmił Heynen podczas konferencji prasowej przed XVII Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera.

 

Hala w Krakowie będzie wypełniona po brzegi, bilety już dawno zostały sprzedane. Na każdym spotkaniu będzie ponad 15 tysięcy kibiców. To także cieszy selekcjonera mistrzów świata.   

 

- Bardzo się cieszę, że mimo iż turniej będzie rozgrywany od czwartku do soboty, aż tylu kibiców zdecydowało się kupić bilety. Widać, że Polacy w nas wierzą. Półtora roku temu obiecałem, że polscy kibice będą dumni z tej reprezentacji i tak właśnie jest. Nie ma znaczenia gdzie gramy, jak się prezentujemy, zawsze odczuwałem dumę z mojej drużyny i mam wrażenie, że tak samo czują kibice. Będziemy walczyć i pokażemy, że Polska jest niesamowitym siatkarskim krajem.

 

Wypowiedź selekcjonera reprezentacji Polski w załączonym materiale wideo.

 

Terminarz i plan transmisji Memoriału Wagnera 2019 (Kraków, 1–3 sierpnia):
 
2019-08-01: Polska - Serbia (czwartek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-01: Brazylia – Finlandia (czwartek, godzina 20.00; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-08-02: Polska – Brazylia (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-02: Finlandia – Serbia (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra) 
 
2019-08-03: Serbia – Brazylia (sobota, godzina 12.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-03: Polska – Finlandia (sobota, godzina 15.00; transmisja – Polsat Sport).
 
Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze