Lewandowski wciąż bez nowego kontraktu z Bayernem

Piłka nożna
Lewandowski wciąż bez nowego kontraktu z Bayernem
fot. PAP

"Kicker" poinformował, że komplikuje się podpisanie nowego kontraktu z Bayernem Monachium przez Roberta Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski ma żądać według mediów umowy do 2023 roku, natomiast mistrzowie Niemiec oferują mu rok krótszy kontrakt.

Na początku lipca niemiecki oddział "Sky" poinformował, że Polak uzgodnił warunki nowego kontraktu, który będzie obowiązywał do 2023 roku. Lewandowski miał jeszcze przed końcem miesiąca złożyć podpis pod umową. Tym samym zniknąć miały spekulacje odnośnie zmiany klubu przez reprezentanta Polski, który w przeszłości łączony był między innymi z Realem Madryt.

 

Okazuje się jednak, że sprawa nie jest taka prosta jak się wydawało jeszcze na początku wakacji. Obecny kontrakt Lewandowskiego wygasa w 2021 roku, a Bayern chce tylko dodatkowego roku w nowej umowie napastnika. O tym fakcie poinformował "Kicker", w którym czytamy, że dlatego rozmowy Polaka z klubem utknęły w martwym punkcie. Lewandowski chce bowiem kontraktu do 2023 roku.

 

Bayern ma, zdaniem "Kickera", wprowadzać teraz nową politykę, zgodnie z którą piłkarzom po trzydziestce będą oferowane tylko roczne przedłużenia umów. Lewandowski, który gra w Monachium od 2014 roku i w trakcie pięciu lat został trzecim najlepszym strzelcem w historii Bawarczyków, ma być potraktowany właśnie według tych zasad.

 

Polak na mocy umowy trwającej do 2021 roku ma jedną z najwyższych płac w klubie z Bawarii. Co roku dostaje milion euro podwyżki. Oznacza to, że w 2019 roku inkasuje 19 milionów euro, a już w 2021 roku będzie zarabiał 21 milionów.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze