Liga Europy: Wejście smoka Świerczoka. Polak bohaterem Łudogorca

Jakub Świerczok zanotował świetne wejście w czwartkowym meczu eliminacji Ligi Europy, w którym Łudogorec Razgrad rozbił na własnym obiekcie Valur Reykjavik. Mistrzowie Bułgarii wygrali 4:0, Polak strzelił dwa gole.

Były napastnik Zagłębia Lubin pojawił się na boisku w 79. minucie, zmieniając Claudiu Keseru przy stanie 2:0 dla gospodarzy. Jego dwa trafienia zdobyte w ciągu pięciu minut przypieczętowały awans bułgarskiej drużyny. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi ekipami zakończyło się remisem 1:1.

Dla Świerczoka były to kolejno drugi i trzeci gol strzelony w obecnym sezonie. Niedawno szkoleniowiec Łudogorca Stojczo Stojew był zły na polskiego napastnika z powodu nonszalancko wykonanego rzutu karnego. Były snajper Górnika Łęczna w spotkaniu eliminacji Ligi Mistrzów z Ferencvarosem (2:3) chciał pokonać golkipera z Węgier "podcinką", ale ten spokojnie obronił jego strzał. Jak widać, szkoleniowiec dał Polakowi szansę się zrehabilitować i ten odwdzięczył mu się dwoma golami.

Inny z polskich piłkarzy występujących w Łudogorcu Jacek Góralski przebywał na murawie pełne 90 minut.

W kolejnej rundzie eliminacji Ligi Europy mistrzowie Bułgarii zmierzą się z walijskim The New Saints F.C.

Łudogorec Razgrad - Valur Reykjavik 4:0 (2:0)

Bramki: Dan Biton 7, Jordan Ikoko 24, Jakub Świerczok 82, 84

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Łudogorec Razgrad

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.