Reprezentantka Turcji nie wystąpi w kwalifikacjach do IO przez brak dokumentów?

Siatkówka
Reprezentantka Turcji nie wystąpi w kwalifikacjach do IO przez brak dokumentów?
fot. PAP

Reprezentacja Turcji przygotowuje się do walki o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Tokio, a na jej drodze staną Chiny, Czechy i Niemcy. Wydaje się jednak, że będzie musiała poradzić sobie bez jednej ze swoich zawodniczek. Meliha Ismailoglu nie została zgłoszona przez kłopoty z dokumentami...

Ismailoglu urodziła się w bośniackim Gradačac, jednak reprezentuje Turcję od siedmiu lat posiadając podwójne obywatelstwo. Atakująca VakifBank miała być jedną z czternastu zawodniczek zgłoszonych przez federację do turnieju kwalifikacyjnego przed IO w Tokio, jednak na tę chwilę Giovanni Guidetti ma do swojej dyspozycji zaledwie 13 siatkarek.

 

Wszystko przez kłopoty z dokumentami na temat zmiany federacji Ismailoglu. Od 2012 roku sportowy paszport siatkarki pochodzącej z Bośni i Hercegowiny nie budził żadnych wątpliwości, jednak na turnieju w Ningbo panować będą nieco inne zasady.

 

 

Turecka federacja musiała zgłosić ostateczną kadrę na chiński turniej do 31 lipca, więc musiała błyskawicznie skontaktować się z federacją bośniacką. Ismailoglu występowała w tamtejszych zespołach młodzieżowych. Przypomnijmy, że turniej kwalifikacyjny rozpocznie się już 2 sierpnia. Nieoficjalnie mówi się o ingerencji chińskiej federacji, której zależy na osłabieniu największych rywalek.
 
Turcja wystąpi w koszyku B, gdzie o awans olimpijski powalczy z gospodyniami - Chinkami oraz Czechami i Niemcami.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze