Rooney i Zlatan nie dali rady Atletico! Wysokie zwycięstwo z gwiazdami MLS

Atletico Madryt raz jeszcze udowodniło, że jest w wysokiej formie i w pełni gotowe na zbliżający się sezon. Po rozbiciu Realu Madryt 7:3, tym razem łupem zespołu Diego Simeone padła ekipa MLS All Stars. Joao Felix i spółka wygrali 3:0.

Spotkanie opóźniło się o kilkadziesiąt minut ze względu na kłopoty z pogodą, jednak to nie przeszkodziło Rojiblancos w stworzeniu świetnego widowiska. W zespole gwiazd MLS zagrali między innymi Wayne Rooney, Zlatan Ibrahimovic, Nani oraz Carlos Vela. Zlepek gwiazd nie był jednak w stanie przeciwstawić się rozpędzonemu zespołowi Atletico.

Rozbicie Realu w derbach Madrytu nie było przypadkiem: zespół z La Liga otworzył wynik w 42. minucie po golu Marcosa Llorente, chociaż wcześniej eksperymentalny skład przyjezdnych miał sporo kłopotów. W 26. minucie bliski cudownego trafienia był Rooney, którego strzał minął bramkę Adana o kilkadziesiąt centymetrów.

Dopiero po przerwie Simeone zmienił... wszystkich zawodników. Na boisku zameldowali się między innymi Joao Felix oraz Diego Costa, którzy ustalili wynik spotkania w samej końcówce.

MLS All Stars - Atletico Madryt 0:3 (0:1)
Bramki: Marcos Llorente 42, Joao Felix 85, D. Costa 90+3