MP w strzelectwie: Zawodnicy Legii i Floty biorą (prawie) wszystko

We Wrocławiu trwają mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w strzelectwie. Dwa początkowe dni zmagań należały do zawodników Legii Warszawa i Floty Gdynia, którzy w trzech rozegranych konkurencjach, zdobyli łącznie osiem medali. Jedynym "intruzem" na podium był Oskar Miliwek z Zawiszy Bydgoszcz. Zawody potrwają do niedzieli, strzelców czekają jeszcze trzy finały.

Na mistrzostwa do Wrocławia zjechali strzelcy z prawie 40 polskich klubów, jednak w pierwszych finałach rywalizacja toczyła się między Legią a Flotą.

Pierwsze złoto wywalczył Piotr Daniluk z Gdyni, który wygrał walkę w pistolecie centralnego zapłonu. Brązowy medal przypadł jego klubowemu koledze Tomaszowi Wawrzonowskiemu, srebro zdobył Miliwek z Zawiszy.

W piątek odbyły się dwa finały i medale zdobywali już tylko przedstawiciele Legii i Floty. W karabinie 3x40 wśród mężczyzn strzelcy ze stolicy zajęli całe podium. Od samego początku liderem był Tomasz Bartnik, który nie oddał prowadzenia do ostatniego strzału. Srebrny medal zdobył Maciej Wojtasik, a brązowy Robert Kraskowski.

W pistolecie sportowym kobiet 30+30 Legii przypadł brąz, wywalczony przez Martę Barszczak. Trium święciły zawodniczki Floty, zwyciężyła Joanna Tomala, wicemistrzynią Polski została Agnieszka Korejwo.