Trentin od nowego sezonu w CCC Team

Inne
Trentin od nowego sezonu w CCC Team
fot. PAP

Matteo Trentin, aktualny mistrz Europy w wyścigu elity ze startu wspólnego i zwycięzca jednego z etapów tegorocznego Tour de France, podpisał dwuletni kontrakt z CCC Team. W barwach polskiego zespołu włoski kolarz zadebiutuje w 2020 roku.

Po sukcesach etapowych w 2013 i 2014 roku, w poprzednim tygodniu Trentin, reprezentujący barwy grupy Mitchelton-Scott, był najlepszy na 17. odcinku "Wielkiej Pętli" z metą w Gap. Poza tym aż osiem razy finiszował w pierwszej dziesiątce, a trzeci był na piątym etapie e Colmar.

 

- Matteo Trentin to niesamowity kolarz, nie tylko wzmocni nasz skład na klasyki, dołączając tym samym do Grega Van Avermaeta, ale będzie też niezwykle ważną częścią zespołu w innych wyścigach. Jak widzieliśmy w Tour de France, potrafi zarówno finiszować z grupy, jak i się wspinać, a jego atak na 17. etapie przełożył się na imponujące zwycięstwo - powiedział dyrektor generalny CCC Team Jim Ochowicz, cytowany w komunikacie grupy.

 

O podpisaniu umowy z Włochem poinformowano w dniu jego 30. urodzin.

 

- Spędził aż dziewięć lat w zawodowym peletonie. Wniesie zatem do ekipy sporo doświadczenia i wierzymy, że najlepsze wciąż przed nim. Od pewnego czasu chcieliśmy wzmocnić skład na klasyki kolarzem, który jest w stanie samemu wygrać, ale będzie też potrafił współpracować z Gregiem, byśmy mieli kilka wariantów na rozegranie wyścigu. Matteo posiada obie te kolarskie cechy. Ma on na koncie 23 zwycięstwa w karierze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, po założeniu koszulki CCC Team, powiększy listę osiągnięć - dodał Ochowicz.

 

Trentin wygrywał etapy we wszystkich wielkich imprezach, tj. Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a Espana.

 

- Nie szukałem nowej ekipy, ale pojawiła się bardzo ciekawa propozycja, by dołączyć do CCC Team. Znam się z Fabio Baldato oraz Alessandro De Marchim, a Manuel Quinziato ścigał się w tym zespole do końca kariery. Myślę, że w barwach CCC Team będę miał więcej okazji, by się pokazać. Greg Van Avermaet jest zawsze w czołówce klasyków, a ja też coraz częściej przyjeżdżam z najlepszymi. Jeśli będziemy w jednej ekipie to wspólnie nasze szanse będą większe niż gdybyśmy rywalizowali przeciwko sobie. Cały czas brakuje mi zwycięstwa, albo chociaż podium, w dużym klasyku i chciałbym zrealizować ten cel w kolejnych latach. Chciałbym również powalczyć o koszulkę punktową w wielkim tourze. Byłem już drugi w tej klasyfikacji w Giro d’Italia oraz Vuelta a Espana i uważam, że jest to w moim zasięgu - przyznał Trentin, który rok temu zdobył w Glasgow tytuł mistrza Europy w wyścigu elity ze startu wspólnego.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze