BNP Paribas Sopot Open: Półfinały w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl

Sobota to dzień półfinałów turnieju BNP Paribas Sopot Open 2019. W najlepszej czwórce imprezy niestety nie zobaczymy żadnego reprezentanta Polski. Transmisje półfinałów w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu na korcie centralnym Stefano Travaglia pokonał w dwóch setach Mohameda Safwata 6:4, 6:4. Włoch, rozstawiony w BNP Paribas Sopot Open z nr 1. nie stracił jeszcze w turnieju seta. Travaglia zmierzy się w pierwszym półfinałowym starciu z Francuzem Tristanem Lamasine.

W drugim półfinale Rosjanin Aslan Karatsev zmierzy się z Filipem Horanskym. Słowak błyskawicznie pokonał Jana Choinskiego 6:1, 6:0! Ten mecz trwał zaledwie 53 minuty, a 26-latek zdominował swojego rywala w każdym elemencie.

W rywalizacji deblistów Marco Bortolotti Christopher O’Connell pokonali niemiecko-hiszpański duet Jeremy Jahn/Pedro Martinez 6:3, 6:4. Wygrali 84% punktów po pierwszym serwisie i prezentowali się dużo lepiej przy siatce. W sobotnim półfinale zmierzą się z parą Andre Begemann/Florin Mergea.

O finał miała także zagrać polska para – Karol Drzewiecki Mateusz Kowalczyk. Z uwagi na późną godzinę zakończenia meczu gry pojedynczej Karatsev vs. Lorenzi, spotkanie przeniesiono jednak na sobotę. To dlatego, że Polacy mieli zmierzyć się właśnie z Rosjanami: Aslanem Karatsevem i Ivanem Gakhovem. Początek sobotnich półfinałów o godz. 11:00.