Borussia Dortmund z Superpucharem Niemiec!

Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium 2:0 w meczu o Superpuchar Niemiec! Łukasz Piszczek, który spędził na boisku 80 minut, ma więc powody do świętowania. Robert Lewandowski grał 90 minut i zakończył spotkanie z żółtą kartką.

Bramki zdobyli Hiszpan Paco Alcacer w 48. minucie i Anglik Jadon Sancho w 69. minucie.

Bayern Monachium dłużej utrzymywał się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Niewidoczny był Lewandowski, który w pomeczowym protokole zapisał się tylko żółtą kartką.

BVB zdobyła Superpuchar Niemiec po raz szósty w historii. Częściej - siedmiokrotnie - sięgał po niego tylko Bayern.

Sezon 2019/20 Bundesligi rozpocznie się 16 sierpnia. W pierwszej kolejce broniący tytułu Bayern podejmie Herthę Berlin, a Borussia, również u siebie, zmierzy się z FC Augsburg.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:0 (0:0)

Bramki: Paco Alcacer 48, Jadon Sancho 69

Mecze Bundesligi są transmitowane w kanałach Eleven Sports.