Fortuna 1 Liga: Jastrzębie górą w starciu GKS-ów

Po niezbyt udanej inauguracji sezonu 2019/2020, każdy z GKS-ów ostrzył sobie zęby na pierwszy komplet punktów. Po świetnym początku górą byli gospodarze z Jastrzębia-Zdroju, który w starciu z Tychami wygrali 2:1.

Początek sezonu był mało udany dla obu GKS-ów. Tychy na inaugurację uległy Radomiakowi Radom 1:2, z kolei Jastrzębie zaledwie zremisowało z Puszczą Niepołomice. W zeszłym sezonie gospodarze zdobyli w starciu z tyszanami tylko jeden punkt.

Na pierwsze trafienie sezonu gospodarze nie musieli jednak zbyt długo czekać i już w siódmej minucie otworzyli swoje konto bramkowe. Nieudany rzut rożny zamienił się w zamieszanie pod bramką Konrada Jałochy, a kolejna próba dośrodkowania zakończyła się golem. Kamil Adamek zaskoczył golkipera tyszan mocnym uderzeniem głową i było 1:0.

Gospodarze starali się pójść za ciosem i dopięli swego w 33. minucie praktycznie kopiując pierwszą akcję bramkową. Raz jeszcze kluczowe okazało się prawe skrzydło. Rafał Adamek dośrodkował na czubek głowy Damiana Tronta, który po koźle pokonał bezradnego Jałochę.

Goście nie zamierzali jednak składać broni i złapali kontakt jeszcze przed przerwą. Na lewym skrzydle dryblował Sebastian Steblecki i po jego płaskim wstrzeleniu w pole karne, Mateusz Piątkowski wpakował piłkę do siatki zdobywając bramkę kontaktową. Jeszcze przed przerwą mógł być remis, jednak stuprocentową sytuację zmarnował Steblecki.

Mimo wielu prób po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie, a najlepszą okazję zmarnował Rafał Adamek, pudłując w sytuacji sam na sam. GKS Tychy pozostaje jednym z czterech zespołów bez zdobyczy punktowej w sezonie 2019/2020.

GKS 1962 Jastrzębie - GKS Tychy 2:1 (2:1)
Bramki: K. Adamek 7, Tront 32 - Piątkowski 38

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Łukasz Norkowski (68. Michał Bojdys), Kamil Jadach (65. Daniel Liszka), Jakub Wróbel 81. (Marek Mroz), Dominik Kulawiak - Damian Tront, Rafał Adamek, Kamil Adamek, Bartosz Jaroszek - Adam Wolniewicz, Dawid Gojny

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Marcin Biernat, Marcin Kowalczyk (64. Łukasz Moneta), Ken Kallaste - Dominik Połap (85. Kacper Piątek), Dario Krišto, Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Steblecki (90. Wojciech Szumilas) - Mateusz Piątkowski

Żółte kartki: R. Adamek - Kowalczyk, Biernat