Formuła 1: Historyczna zmiana już od przyszłego sezonu?

Moto
Formuła 1: Historyczna zmiana już od przyszłego sezonu?
fot. PAP

Zespoły Formuły 1 zgodziły się na poszerzenie przyszłorocznego kalendarza startów z 21 do rekordowych 22 eliminacji - poinformował szef Mercedesa Toto Wolff. Do uzgodnień doszło w sobotę, dzień przed Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.

O zgodę na zwiększenie liczby startów do 10 zespołów wystąpiła zarządzająca Formułą 1 firma Liberty Media.

 

- W zasadzie zgodziliśmy się na 22. wyścig. Musimy pozwolić robić Liberty ich interesy, aby Formuła się rozwijała. Jeśli są w stanie przyciągnąć promotorów, to trzeba ich wspierać - powiedział Wolff.

 

Dodał, że według zespołów nie powinno się natomiast zmieniać przepisów technicznych, w tym zwiększać liczby dopuszczalnych silników. Problemem może być za to logistyka, ponieważ nie jest pewne, czy jeden zespół serwisowy poradzi sobie z taką liczbą startów.

 

Liberty Media w sezonie 2020 chce włączyć do kalendarza wyścigi w Holandii i Wietnamie. Prawdopodobnie wypadnie za to GP Niemiec.

 

Kilka dni wcześniej Reuters poinformował, ze Liberty Media chciałaby zorganizować nawet 24 wyścigi w 2021 roku.

 

W niedzielę odbędzie się wyścig o Grand Prix Węgier, 12. runda mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej prowadzi Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), który wyprzedza o 41 punktów kolegę z zespołu Fina Valtteriego Bottasa. Jeden punkt zdobył jak do tej pory Robert Kubica (Williams).

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze