GP Czech: Jubileuszowe zwycięstwo Marqueza w MotoGP

Moto

Obrońca tytułu, lider klasyfikacji generalnej motocyklowych mistrzostw świata Marc Marquez (Honda) wygrał w klasie MotoGP wyścig o Grand Prix Czech na torze w Brnie. To 50. triumf w karierze Hiszpana w zawodach tej rangi.

Drugie miejsce w niedzielę zajął Włoch Andrea Dovizioso (Ducati) - strata 2,452 s, a trzecie Australijczyk Jack Miller (Ducati) - 3,497 s.

Marquez jest dopiero czwartym zawodnikiem w historii, który osiągnął pułap 50 triumfów w królewskiej klasie MotoGP. Wcześniejsi to Włosi Valentino Rossi (89 zwycięstw) i Giacomo Agostini (68) oraz Australijczyk Mick Doohan (54).

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata (po 10 z 19 wyścigów) zdecydowanie prowadzi Marquez z dorobkiem 210 pkt. Drugi jest Dovizioso, który zgromadził tylko 147 pkt.

W klasie Moto2 zwyciężył młodszy z braci Marquezów - Alex, a w Moto3 triumfował Hiszpan Aron Canet.