ICC: Gorszy występ Tottenhamu przed startem sezonu. Inter wygrał po rzutach karnych

Piłkarze Tottenhamu już niedługo zagrają z Aston Villą w 1. kolejce Premier League. W niedzielę zmierzyli się z Interem w ostatnim spotkaniu towarzyskim w ramach International Champions Cup. Zagrali bardzo przeciętnie i ostatecznie przegrali po serii rzutów karnych.

Oba zespoły kończyły rywalizację w tej edycji International Champions Cup. Tottenham miał na koncie zwycięstwo z Juventusem oraz porażkę z Manchesterem United. Z kolei Inter również grał z tymi samymi ekipami, ale poszło mu trochę gorzej. Podopieczni Antonio Conte przegrali z "Czerwonymi Diabłami" w regulaminowym czasie gry, a następnie ulegli "Starej Damie" po serii rzutów karnych.

Niedzielne spotkanie znacznie lepiej rozpoczął Tottenham. Po stracie Roberto Gagliardiniego Tottenham bardzo szybko przetransportował piłkę pod bramkę Samira Handanovica, a do siatki trafił Lucas Moura. Brazylijczyk przechytrzył Milania Skriniara i mocnym uderzeniem wyprowadził "Spurs" na prowadzenie.

Przez wiele kolejnych minut gracze Interu mieli olbrzymi problem z wymienieniem kilku celnych podań, a Tottenham spokojnie kontrolował przebieg meczu. Pierwszym ostrzeżeniem był strzał Marcelo Brozovica. Chorwat uderzył z dystansu i trafił w słupek. W końcu jednak piłka wylądowała w siatce. Jeszcze przed przerwą po świetnym odegraniu 17-letniego Sebastiano Esposito gola strzelił Stefano Sensi.

Po strzeleniu gola sytuacja na boisku się odwróciła. To nagle piłkarze Interu przejęli inicjatywę. Mauricio Pochettino wprowadził na boisko m.in. Heung-min Sona oraz Christiana Eriksena, ale poskutkowało to tylko tym, że lewy wahadłowy Dalbert miał znacznie więcej przestrzeni w akcjach ofensywnych. W drugiej połowie działo się jednak zdecydowanie mniej. O wszystkim zdecydowały rzuty karne.

Te lepiej strzelali Włosi. Samir Handanovic obronił uderzenia Christiana Eriksena oraz Olivera Skippa, a Paulo Gazzaniga odpowiedział "tylko" skuteczną paradę przy próbie George Puscasa. Inter wygrał 4:3.