PŚ w kolarstwie górskim: Włoszczowska trzynasta w Val di Sole

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła 13. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które odbyły się w niedzielę we włoskim Val di Sole. Najszybsza była Francuzka Pauline Ferrand-Prevot przed Szwajcarką Jolandą Neff i Szwedką Jenny Rissveds.

Dla dwukrotnej wicemistrzyni olimpijskiej był to pierwszy występ w sezonie w zawodach PŚ. Dlatego na starcie była ustawiona

dopiero w piątym rzędzie.

Przed rokiem Włoszczowska zwyciężyła w tej włoskiej miejscowości.

W klasyfikacji generalnej PŚ po pięciu z siedmiu zawodów prowadzi Neff - 1415 pkt przed Amerykanką Kate Courtney - 1382 i Holenderką Anne Terpstrą - 950, które w Val di Sole zajęły 17. i 12. miejsce.

Niedzielną rywalizację mężczyzn wygrał Holender Mathieu Van der Poel przed Szwajcarami Mathiasem Flueckigerem i Nino Schurterem. Polacy nie startowali.

Liderem klasyfikacji PŚ jest Schurter - 1390 pkt przed Van der Poelem - 1274 i Brazylijczykiem Henrique Avancinim - 1165.