Tarcza Wspólnoty: Kolejny triumf Manchesteru City

Piłkarze Manchesteru City, podobnie jak przed rokiem, wywalczyli Tarczę Wspólnoty. Mistrzowie Anglii i zdobywcy Pucharu Anglii pokonali na Wembley Liverpool po rzutach karnych 5-4. Po 90 minutach było 1:1.

Spotkanie o Tarczę Wspólnoty (kiedyś Tarcza Dobroczynności) tradycyjnie rozpoczyna oficjalnie sezon w Anglii.

Manchester City w poprzednim sezonie wywalczył wszystkie tamtejsze trofea, więc o Tarczę Wspólnoty zmierzył się z wicemistrzem Premier League - Liverpoolem.

Podopieczni Josepa Guardioli objęli prowadzenie w 12. minucie po golu Raheema Sterlinga. Taki wynik utrzymywał się bardzo długo. "The Reds" wyrównali dopiero w 78. minucie za sprawą Joela Matipa.

Dogrywki nie było, więc zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W nich na dziesięciu wykonawców tylko jeden nie wykorzystał szansy - w drugiej serii strzał Holendra Georginio Wijnalduma obronił chilijski golkiper City Claudio Bravo.

Manchester City triumfował w tym odpowiedniku Superpucharu po raz szósty w historii. Rekordzistą jest Manchester United - zwyciężył 21 razy.

Rok temu zespół Guardioli wygrał z Chelsea 2:0.

Liverpool FC - Manchester City 1:1 (0:1), k, 4:5

Bramki: Joel Matip 78 - Raheem Sterling 12

Mecze Pucharu Anglii na antenach Eleven Sports.