W turniejach interkontynentalnych zagrają 24 reprezentacje, podzielone – zgodnie z zasadą "serpentyny" na podstawie rankingu FIVB – na sześć grup po cztery drużyny  każda. Gospodarzami imprez będą: Bułgaria, Holandia, Włochy, Rosja, Chiny oraz Polska. Awans uzyskają zwycięzcy grup.
 
Kwalifikacje siatkarzy do IO 2020 – turnieje interkontynentalne:
 
grupa A (Warna – Bułgaria): Brazylia, Egipt, Bułgaria, Portoryko.
 
2019-08-09: Brazylia – Portoryko (piątek, godzina 16.00)
2019-08-09: Egipt – Bułgaria (piątek, godzina 19.30)
 
2019-08-10: Brazylia – Egipt (sobota, godzina 16.00)
2019-08-10: Portoryko – Bułgaria (sobota, godzina 19.30) 
 
2019-08-11: Egipt – Portoryko (niedziela, godzina 16.00) 
2019-08-11: Bułgaria – Brazylia (niedziela, godzina 19.30).  
 
grupa B (Rotterdam – Holandia): USA, Belgia, Holandia, Korea Południowa.
 
2019-08-09: Holandia – Korea Południowa (piątek, godzina 16.00) 
2019-08-09: Belgia – USA (piątek, godzina 19.00)  
 
2019-08-10: Belgia – Holandia (sobota, godzina 16.00) 
2019-08-10: USA – Korea Południowa (sobota, godzina 19.00) 
 
2019-08-11: Holandia – USA (niedziela, godzina 16.00)
2019-08-11: Korea Południowa – Belgia (niedziela, godzina 19.00) 
 
grupa C (Bari – Włochy): Włochy, Serbia, Australia, Kamerun.
 
2019-08-09: Australia – Serbia (piątek, godzina 18.00)   
2019-08-09: Włochy – Kamerun (piątek, godzina 21.15)  
 
2019-08-10: Serbia – Kamerun (sobota, godzina 18.00)
2019-08-10: Australia – Włochy (sobota, godzina 21.15) 
 
2019-08-11: Kamerun – Australia (niedziela, godzina 18.00)   
2019-08-11: Serbia – Włochy (niedziela, godzina 21.15) 
 
grupa D (Gdańsk – Polska): Polska, Francja, Słowenia, Tunezja.
 
2019-08-09: Polska – Tunezja (piątek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-09: Francja – Słowenia (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-08-10: Polska – Francja (sobota, godzina 15.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-10: Słowenia – Tunezja (sobota, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-08-11: Francja – Tunezja (niedziela, godzina 12.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-08-11: Polska – Słowenia (niedziela, godzina 15.00; transmisja – Polsat Sport).
 
grupa E (Sankt Petersburg – Rosja): Rosja, Iran, Kuba, Meksyk.
 
2019-08-09: Iran – Kuba (piątek, godzina 15.00)
2019-08-09: Rosja – Meksyk (piątek, godzina 18.00) 
 
2019-08-10: Iran – Meksyk (sobota, godzina 15.oo)  
2019-08-10: Rosja – Kuba (sobota, godzina 18.00)  
 
2019-08-11: Kuba – Meksyk (niedziela, godzina 15.00)  
2019-08-11: Rosja – Iran (niedziela, godzina 18.00)  
 
grupa F (Ningbo – Chiny): Kanada, Argentyna, Finlandia, Chiny.
 
2019-08-09: Chiny – Finlandia (piątek, godzina 9.00) 
2019-08-09: Kanada – Argentyna (piątek, godzina 13.30)
 
2019-08-10: Finlandia – Argentyna (sobota, godzina 9.00) 
2019-08-10: Chiny – Kanada (sobota, godzina 13.30) 
 
2019-08-11: Kanada – Finlandia (niedziela, godzina 9.00)  
2019-08-11: Chiny – Argentyna (niedziela, godzina 13.30). 
 
W turnieju siatkarzy na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 wystąpi dwanaście reprezentacji: gospodarz (Japonia), sześciu zwycięzców turniejów interkontynentalnych oraz pięciu triumfatorów turniejów kontynentalnych (zaplanowanych na styczeń 2020 roku).