Tragedia na trasie Tour de Pologne. Bjorg Lambrecht nie żyje

Inne
Tragedia na trasie Tour de Pologne. Bjorg Lambrecht nie żyje
fot. PAP

Młody kolarz grupy Lotto Soudal Bjorg Lambrecht zmarł w szpitalu w Rybniku, gdzie został przewieziony po kraksie na trzecim etapie wyścigu Tour de Pologne. Zawodnik wpadł do rowy i uderzył w betonowy przepust. Do tragedii doszło w Czerwionce-Leszczynach, niespełna 100 kilometrów przed metą odcinka z Chorzowa do Zabrza. Po akcji reanimacyjnej na trasie i w karetce Lambrecht trafił na stół operacyjny. Podczas zabiegu zmarł.

- Lambrecht zmarł wskutek obrażeń doznanych na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne – oficjalnie poinformował lekarz wyścigu dr Ryszard Wiśniewski. 

 

Po reanimacji na trasie udało się przywrócić funkcje życiowe kolarza i przewieziono go do szpitala w Rybniku. Karetką, bo stan 22-latka nie pozwolił na transport helikopterem. Niestety lekarzom nie udało się uratować życia młodego sportowca.

 

Najpierw ekipa Lotto-Soudal napisała na Twitterze: "Bjorg Lambrecht miał wypadek i został zabrany do szpitala". Kilkanaście minut później zespół przekazał najtragiczniejszą z możliwych wieści. 

Kolarz został przywieziony do szpitala w stanie krytycznym. Natychmiast trafił na stół operacyjny.

 

- Niestety, w czasie zabiegu kolarz zmarł – powiedział Michał Sieroń, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

 

W poniedziałek kolarze pokonywali kilometry w bardzo trudnych warunkach. Często padał deszcz i droga była bardzo śliska. Chwilę po kraksie z udziałem Belga, na rondzie w Knurowie przewrócili się kolejni zawodnicy.

 

22-letni Lambrecht był jednym z największych talentów i jedną z największych nadziei belgijskiego kolarstwa. Zawodowy kontrakt z grupą Lotto Soudal podpisał w ubiegłym w ubiegłym roku jako wicemistrz świata do lat 23.

 

To druga śmierć na trasie w długiej historii Tour de Pologne. W 1967 roku zginął Jan Myszak, również 22-letni wtedy kolarz Legii Warszawa. Zmarł w wyniku obrażeń głowy, odniesionych w kraksie, do której doszło również na  trzecim etapie wyścigu.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze