Wydawało się, że Piast Gliwice nie będzie miał problemów z postawieniem kropki nad "i". Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali pierwsze spotkanie 3:2, jednak w rewanżu przegrali 1:2 i odpadli ze względu na mniejszą liczbę goli strzelonych na wyjeździe. W Rydze zabrakło Valencii, którego dzień wcześniej sprzedano za 1,8 miliona funtów do Brentford FC.

 

- Początkowy plan był taki, że zagram rewanż, a później dopinamy transfer. Zdążylibyśmy, bo okienko w Anglii jest otwarte do 8 sierpnia - przyznał najlepszy piłkarz poprzedniego sezonu Ekstraklasy w rozmowie z "Super Expressem".

 

- Coś się popsuło w trakcie negocjacji między Piastem a Brentfordem. Pojawiły się jakieś zgrzyty, które sprawiły, że przyspieszono transfer i pomysł mojego występu w rewanżu upadł - dodał.

 

Ekwadorczyk był piłkarzem Piasta Gliwice w latach 2017-2019. W tym czasie rozegrał w sumie 65 meczów i strzelił dziewięć goli. Odchodząc za 1,8 mln funtów, stał się najdroższym zawodnikiem w historii gliwickiego klubu.

 

W załączonym materiale skrót meczu Riga FC - Piast Gliwice.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.