Kapitan Arsenalu wrócił do Francji

Piłka nożna
Kapitan Arsenalu wrócił do Francji
fot. PAP

Laurent Koscielny nie jest już piłkarzem Arsenalu. Kapitan „Kanonierów” długo walczył o transfer do Ligue 1 i w końcu udało mu się zmusić klub do sprzedaży. W sezonie 2019/2020 będzie reprezentował barwy Bordeaux.

Od początku okienka transferowego Koscielny próbował wymusić transfer z Arsenalu. Kapitan drużyny odmówił pojechania na przedsezonowe tournée i pozostał w Londynie, by trenować indywidualnie. Jego decyzja była jednoznaczna z opuszczeniem The Emirates tego lata. Od początku okienka było zainteresowane Bordeaux, ale nie chcieli płacić „Kanonierom” za roczny kontrakt Francuza. Ostatecznie kluby dogadały się i obrońca przejdzie do klubu z Ligue 1.

„Kanonierzy” otrzymają za 33-letniego piłkarza 4,6 miliona funtów. Informacje o odejściu Francuza została podana za pośrednictwem oficjalnej strony Arsenalu.

 

Koscielny dołączył do zespołu „The Gunners” w 2010 roku z Lorient. W trakcie swojej kariery w północnym Londynie rozegrał 353 spotkania z armatką na piersi. Trzykrotnie zwyciężał w FA Cup 2014, 2015 oraz 2017 roku.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze