Liga Mistrzów: Remis Ajaksu z ekipą Świderskiego

Ajax Amsterdam zremisował 2:2 na wyjeździe z PAOK-iem Saloniki w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Karol Świderski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Pełne 90 minut rozegrał Tomasz Kędziora, a jego Dynamo Kijów uległo Club Brugge.

Ajax w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów doszedł aż do półfinału. Piłkarze z Amsterdamu przegrali walkę o finał z Tottenhamem w ostatniej akcji meczu. W tym sezonie, podobnie jak w poprzednim mistrzowie Holandii muszą przebrnąć kwalifikacje, by zagrać w fazie grupowej LM.

Wyjazdowe spotkanie z PAOK-iem podopieczni Erika ten Haga rozpoczęli świetnie. Już w 10. minucie wynik otworzył Hakim Ziyech. Wydawało się, że dominujący Ajax będzie z czasem powiększał przewagę. Gospodarze jednak się postawili i jeszcze przed przerwą zdobyli dwie bramki. Po zmianie stron widzieliśmy jeszcze jednego gola. Wprowadzony w pierwszej połowie Klaas-Jan Huntelaar ustalił wynik spotkania. Remis 2:2 to zapewne niewymarzony rezultat dla mistrzów Holandii. Cały mecz na ławce rezerwowych w ekipie Greków przesiedział Karol Świderski.

PAOK - Ajax 2:2 (2:1)
Bramki: Akpom 32, Matos 39 - Ziyech 10, Huntelaar 57

Podobnie jak Świderski, także i Damian Kądzior przesiedział całe spotkanie swojego zespołu na ławce rezerwowych. Jego Dinamo Zagrzeb zremisowało 1:1 z Ferencvaros. Piłkarze z Chorwacji stworzyli sobie dużo więcej okazji, ale ekipa z Węgier wywiozła bardzo korzystny, bramkowy remis.

Dinamo Zagrzeb - Ferencvaros 1:1 (1:0)
Bramki: Olmo 7 - Siger 60

Ostatni z Polaków, Tomasz Kędziora rozegrał w przeciwieństwie do rodaków całe spotkanie. W 44. minucie Polak zobaczył żółtą kartkę. Chwilę wcześniej jego Dynamo Kijów straciło gola na 0:1. Rzut karny dla Club Brugge wykorzystał Hans Vanaken. Klub z Ukrainy nie zdołał zmienić rezultatu i na własnym stadionie czeka go nie lada wyzwanie.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.