Rooney wróci do Anglii? Może zostać grającym trenerem... Polaka

Piłka nożna
Rooney wróci do Anglii? Może zostać grającym trenerem... Polaka
fot. PAP

Powrót Wayne'a Rooney'a do Anglii wydaje się być coraz bardziej prawdopodobny. Snajper dostał propozycję objęcia funkcji grającego trenera w Derby County, którego barw broni Krystian Bielik. - Moja decyzja w tej sprawie zależy od tego czy dołączenie do zespołu będzie zbieżne z moimi ambicjami i interesem klubu - powiedział piłkarz.

Jak donosi "The Telegraph", legenda Manchesteru United poważnie rozważa powrót na Wyspy Brytyjskie i grę na zapleczu Premier League. Sam piłkarz przyznał, że dostał kilka ofert pracy jako trener, ale nie chce jeszcze kończyć kariery piłkarskiej.

 

- Chcę grać w piłkę jak najdłużej i cieszyć się tym. Dostałem kilka ciekawych ofert pracy jako menadżer, ale na ten moment jestem wciąż zawodnikiem DC United i chcę wypełnić mój kontrakt - powiedział były kapitan reprezentacji Anglii.

 

Umowa z amerykańskim klubem obowiązuje jeszcze przez dwa lata, ale jednocześnie trwają rozmowy o dołączeniu Rooney'a jako grającego trenera do ekipy prowadzonej przez innego słynnego piłkarza, Philipa Cocu.

 

- Otrzymałem propozycję pełnienia roli trenera z możliwością wejścia na boisko, gdy zajdzie taka potrzeba. Moja decyzja w tej sprawie zależy od tego czy dołączenie do zespołu będzie zbieżne z moimi ambicjami i interesem klubu - dodał.

 

Rooney jest wychowankiem Evertonu, a przez większą część kariery grał w barwach "Czerwonych Diabłów", dla których rozegrał łącznie 393 ligowe spotkania i strzelił 183 gole. 33-latek jest także rekordzistą pod względem zdobytych bramek dla reprezentacji Anglii, ma ich na koncie aż 53. 

 

W drużynie "Baranów" od tego sezonu występuje Krystian Bielik, który przeniósł się do dwukrotnych mistrzów Anglii z Arsenalu. 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie