ATP w Montrealu: Pewny awans Hurkacza. Wymagający rywal w II rundzie

Hubert Hurkacz wygrał w dwóch setach z Taylorem Fritzem (6:3, 7:5) w I rundzie turnieju ATP w Montrealu. W kolejnej fazie tych rozgrywek Polak zmierzy się z rozstawionym z czwórką Stefanosem Tsitsipasem.

Turniej w Montrealu zwany także Rogers Cup to kolejna faza przygotowań Polaka do zbliżającego się US Open. Hurkacz w planach ma jeszcze rozgrywki w Cincinnati oraz Winston Salem.

Spotkanie z Friztem wrocławianin zaczął kapitalnie, bo od prowadzenia 3:0. Polak dobrze serwował i umiejętnie wykorzystywał błędy przeciwnika. Pierwszego seta 22-latek wygrał w stosunku 6:3.

Drugą partię również otworzył genialnie, bo już w premierowym gemie przełamał Amerykanina. Wydawało się, że ta partia potoczy się podobnie, jak poprzednia. Fritz potrafił jednak wygrać gem serwisowy Polaka w dziesiątym gemie. Od razu jednak stracił swoje podanie i Hurkacz zwyciężył ostatecznie 7:5.

Polak wziął tym samym rewanż na rywalu, z którym przegrał pod koniec czerwca w Eastbourne. W II rundzie wrocławianin zmierzy się z turniejową czwórką, Tsitsipasem. W trzech dotychczasowych starciach obu zawodników zawsze lepszy był Grek.

Transmisje turnieju ATP w Montrealu na sportowych antenach Polsatu.