Heynen: Medal olimpijski z Polską jest moim marzeniem

Siatkówka

Będąc trenerem reprezentacji Polski spełniłem wiele marzeń. Zostało mi jeszcze jedno: medal olimpijski z tą kadrą - powiedział Vital Heynen.

Już w piątek reprezentacja Polski rozpocznie walkę o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Nasi siatkarze zagrają z Tunezją, Francją oraz Słowenią. Heynen zdaje sobie sprawę z trudów turnieju i ostrzega, że kadrowiczów czekają cięższe mecze, niż się wydaje.

- Każdy wie, że mamy ciężkich rywali. Słowenia, Francja i Polska na jednym turnieju to bardzo trudna grupa. Francja ostatnio pokonała USA 3:0, więc są bardzo w dobrej dyspozycji. Czekają nas ciężkie mecze, ale jeśli chcemy jechać do Tokio, to musimy wygrać - powiedział trener.

Heynen przestrzega graczy przed nadmierną pewnością siebie. Chociaż wszyscy są dobrze przygotowani i świetnie się dogadują, Belg stara się chłodzić głowy naszych siatkarzy, by zachowali pełne skupienie w najważniejszym momencie sezonu.

- Mam wrażenie, że atmosfera jest za dobra. Myślę, że po wygraniu mistrzostwa świata chłopaki są w świetnych humorach. Nie mam tym z tym problemu, ale czasami gubią koncentracje. Najważniejsze to znaleźć dobry balans między zabawą a pełnym skupieniem. Myślę, że w weekend zachowamy te proporcję - dodał.

Turniej o Igrzyska Olimpijskie odbędzie się w Gdańsku, miejscu szczególnym dla trenera. Jak się okazuje to właśnie tam, zrodził się pomysł w głowie Belga o trenowaniu polskiej reprezentacji.

- Gdańsk jest dla mnie symbolicznym miejscem w mojej karierze. W 2013 byłem tu jako trener reprezentacji Niemiec i obserwowałem mecz Polski z Bułgarią. Byłem pod wrażeniem, jak Polacy odśpiewali hymn. Stałem i nagrywałem ten niesamowity moment. Sześć lat później będę tu jako trener gospodarzy i jestem bardzo z tego dumny - zakończył.

Transmisja turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich na sportowych antenach Polsatu.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze