Komentatorzy telewizji Borussii Dortmund ukarani za niewybredne żarty

Piłka nożna
Komentatorzy telewizji Borussii Dortmund ukarani za niewybredne żarty
fot. PAP/DPA

Komentatorzy klubowej telewizji Borussii Dortmund, byli reprezentanci kraju Norbert Dickel i Patrick Owomoyela, zostali ukarani przez władze tej piłkarskiej drużyny za niewybredne żarty i niestosowne zachowanie podczas realizacji transmisji towarzyskiego meczu z włoskim Udinese.

Byli zawodnicy Borussii, a obecnie komentatorzy, wyśmiewali i przekręcali włoskie nazwiska rywali - m.in. kapitan Kevin Lasagna został przedstawiony jako "lasagne", czyli rodzaj makaronu, a napastnik Ignacio Pussetto jako "prosecco" - włoskie białe wino musujące. Pod koniec transmisji 39-letni Owomoyela zaczął naśladować sposób mówienia... Adolfa Hitlera.

 

- Ich poczucie humoru jest dla nas zarządu klubu niezrozumiałe. Obydwaj uznali, że zachowali się niewłaściwie, zostali ukarani - napisano w oświadczeniu klubu, który jednak nie podał jakie kary zostały nałożone na komentatorów.

 

Towarzyski mecz z Udinese rozegrano 27 lipca. Zakończył się przed 90. minutą ze względu na silne opady deszczu. Niemiecka drużyna wygrała 4:1. Kilka dni później już w normalnych warunkach i zgodnie z regulaminem zespół z Dortmundu pokonał Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim 2:0 w meczu o Superpuchar Niemiec.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie