W ostatnich tygodniach o Ruchu Chorzów mówi się bardzo dużo i w żadnym wypadku nie są to informacje korzystne dla 14-krotnego mistrza Polski. Chorzowski klub znowu przeżywa ogromne problemy finansowe, które są chyba największe w ciągu kilku ostatnich lat. O pomoc w uratowaniu klubu apelowali w mediach jego pracownicy i wydaje się, że chorzowianie znowu jakimś cudem utrzymają się na powierzchni.

 

Tą powierzchnią jest jednak III Liga, czyli czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce, która swój sezon rozpocznie w trzeci weekend sierpnia. Do tak niskiego upadku Ruch doprowadziły trzy spadki z rzędu w ciągu kolejnych trzech sezonów. W poprzednim sezonie chorzowianie grali jeszcze w II Lidze, ale zostali strąceni na jeszcze niższy poziom między innymi przez Skrę Częstochowa.

 

Teraz częstochowianie, którzy w lidze się utrzymali podejmą Ruch przed własną publicznością w rundzie wstępnej Pucharu Polski 2019/2020. W przeciwieństwie do rywali z Chorzowa, Skra ma już za sobą mecze o punkty w tym sezonie. Drużyna prowadzona przez Pawła Ścieburę zaliczyła falstart, bo najpierw uległa 0:2 beniaminkowi z Legionowa, a następnie przegrała 1:3 ze spadkowiczem, Garbarnią Kraków.

 

W rundzie wstępnej PP 2019/2020 los skojarzył osiem drużyn, które w poprzednim sezonie II Ligi zajęły miejsca 11-18. Do 1/32 PP awansowali już Błękitni Stargard, gdyż Rozwój Katowice wycofał się z rozgrywek. We wtorek 6 sierpnia awans wywalczyła Olimpia Elbląg, która ograła ROW Rybnik 2:1. W dwóch kolejnych meczach zagrają ze sobą Skra i Ruch oraz Gryf Wejherowo i Siarka Tarnobrzeg.

 

20 sierpnia 2019 roku w siedzibie PZPN odbędzie się z kolei losowanie 1/32 finału Pucharu Polski. W losowaniu wezmą udział 64 kluby, w tym te z Ekstraklasy i Fortuna 1 Ligi czy 16 zdobywców Pucharu Polski w WZPN w sezonie 2018/2019.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu rundy wstępnej Pucharu Polski: Skra Częstochowa - Ruch Chorzów od 17:00 na Polsatsport.pl.