Ruch Chorzów wstał z kolan! Na razie w rundzie wstępnej Pucharu Polski

W środę 7 sierpnia poznaliśmy wszystkich uczestników 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski 2019/2020. Ostatnimi z 64 drużyn, które wciąż pozostały w grze o trofeum, są Gref Wejherowo i Ruch Chorzów. Niebiescy, którzy w ostatnich tygodniach znaleźli się na krawędzi bankructwa, w meczu rundy wstępnej ze Skrą Częstochowa przegrywali 0:1 jeszcze w 88. minucie. Gole Bartolewskiego i Idzika dały im jednak awans do kolejnej fazy.

W ostatnich tygodniach o Ruchu Chorzów mówiło się bardzo dużo i w żadnym wypadku nie były to informacje korzystne dla 14-krotnego mistrza Polski. Chorzowski klub znowu przeżywa ogromne problemy finansowe, które są chyba największe w ciągu kilku ostatnich lat. O pomoc w uratowaniu klubu apelowali w mediach jego pracownicy i wydaje się, że chorzowianie znowu jakimś cudem utrzymają się na powierzchni.

A jeśli mowa o cudach, to najlepszym miejscem na ich dokonanie jest przecież Częstochowa. To właśnie tam chorzowianie walczyli z miejscową Skrą w rundzie wstępnej Pucharu Polski 2019/2020. Zaczęło się fatalnie dla Niebieskich, którzy przegrywali już od 7. minuty po golu Dawida Wolnego. W kolejnych minutach swoje szanse mieli zarówno częstochowianie, jak i goście z Chorzowa, ale do 88. minuty wynik 1:0 nie ulegał zmianie.

Wtedy jednak bramkę dającą w tym momencie dogrywkę, zdobył dla Ruchu Mateusz Bartolewski. Podobnie jak Manchester United w finale Ligi Mistrzów w 1999 roku, tak teraz drużyna z Chorzowa poszła za ciosem. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Ruch miał rzut karny, który został skutecznie wykorzystany przez Mariusza Idzika. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Ostatnią ekipą, która wywalczyła awans do 1/32 finału PP jest Gryf Wejherowo, który przed własną publicznością pokonał Siarkę Tarnobrzeg 3:2. Wszystkie gole padły jeszcze w pierwszej połowie. Dzień wcześniej awansowała Olimpia Elbląg, która ograła ROW Rybnik 2:1. Bez wychodzenia na murawę promocję do 1/32 finału wywalczyli gracze Błękitnych Stargard, bowiem ich rywal Rozwój Katowice wycofał się z rozgrywek.

Losowanie 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 12:00. Finał rozgrywek 2 maja 2020 roku na PGE Narodowym.