Barcelona wygrała z Napoli. Fatalne pudło Milika

FC Barcelona wygrała z SSC Napoli 2:1 w pierwszym meczu rywalizacji w nowym wakacyjnym tworze - La Liga-Serie A Cup. Zwycięskiego gola dla Katalończyków strzelił w 79. minucie Ivan Rakitić. Chwilę wcześniej fatalne pudło przy stanie 1:1 zaliczył Arkadiusz Milik, który nie trafił do pustej bramki z kilku metrów.

La Liga-Serie A Cup to nowe rozgrywki, a w zasadzie dwumecz, który swoją inaugurację miał właśnie w nocy z 7 na 8 sierpnia 2019. Pierwsze spotkanie pomiędzy przedstawicielem Serie A - Napoli, a drużyną z La Liga - Barceloną, rozegrane zostało na Hard Rock Stadium w Miami i przyniosło sporo emocji. Triumfował mistrz Hiszpanii i to on przed rewanżem, który odbędzie się 10 sierpnia w Michigan, jest w minimalnie lepszej sytuacji.

W pierwszej jedenastce Napoli na mecz z gigantem wyszedł Piotr Zielińśki, na ławce pozostał Arkadiusz Milik. Barcelona wyszła na starcie z neapolitańczykami bez Leo Messiego, ale za to z Luisem Suarezem i Antoinem Griezmannem w podstawowym składzie. Bohaterem Dumy Katalonii w pierwszej połowie był jednak inny gracz - Sergio Busquets. To właśnie środkowy pomocnik w 38. minucie wysunął Barcę na prowadzenie ładnym, technicznym uderzeniem z 17 metrów.

Barcelona nie dowiozła jednak korzystnego wyniku nawet do przerwy. Pechowo we własnym polu karnym interweniował Samuel Umtiti, który próbując wybić piłkę sprzed linii bramkowej, sam wpakował ją do siatki.

W drugiej połowie na murawie pojawiło się sporo nowych graczy, m. in. Ousmane Dembele i Frenkie de Jong po stronie Katalończyków oraz Simone Verdi i Arkadiusz Milik w ekipie z Neapolu. Polak w 75. minucie miał genialną okazję do tego, żeby doprowadzić do stanu 2:1 dla wicemistrza Włoch, ale w sobie wiadomy sposób nie trafił do pustej bramki z 4 metrów.

W 79. minucie skuteczniejszy był za to Ivan Rakitić, któy mocnym strzałem z dystansu zapewnił swojej ekipie zwycięstwo 2:1.

Rewanżowe spotkanie, które wyłoni pierwszego, historycznego zwycięzcę La Liga-Serie A Cup odbędzie się w sobotę o 23:00 polskiego czasu w Michigan. Transmisja w Polsacie Sport News.

SSC Napoli - FC Barcelona 1:2 (1:1)
Bramki: Samuel Umtiti 43 (s) - Sergio Busquets 38, Ivan Rakitić 79