Drągowski przedłużył kontrakt z Fiorentiną

Piłka nożna
Drągowski przedłużył kontrakt z Fiorentiną
fot. CyfraSport

Bartłomiej Drągowski przedłużył kontrakt z ACF Fiorentina. Nowa umowa polskiego bramkarza z klubem z Florencji będzie obowiązywała do 2023 roku.

Drągowski trafił do Toskanii latem 2016 roku za 2,5 miliona euro z Jagiellonii Białystok. Bardzo rzadko dostawał szanse na grę, a ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Empoli, które spadło do Serie B. Wypożyczenie do innego klubu było jednak świetnym ruchem, bo bramkarz był jednym z najjaśniejszych punktów spadkowicza. Ze względu na swoją postawę młody zawodnik zwrócił na siebie uwagę wielu klubów.

 

Białostoczanina w swoich szeregach chciały mieć przede wszystkim zespoły Premier League - West Ham United, AFC Bournemouth oraz Southampton. Fiorentina, po tym jak wypożyczyła na dwa lata Albana Lafonta do FC Nantes, nie zamierzała jednak pozbywać się Drągowskiego.

 

Umowa podpisana w 2016 roku miała wygasnąć w 2021 roku, ale Polak dostał propozycję przedłużenia kontraktu. Już kilka dni temu włoskie media informowały, że Drągowski oraz dyrektor sportowy Fiorentiny Daniele Prade osiągnęli porozumienie w sprawie podpisania umowy. Ostatecznie nowy kontrakt ma obowiązywać polskiego golkipera do 2023 roku.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze