Inne

Tour de Pologne Amatorów: Tysiące kolarzy...

Inne

Autobiografia Ryszarda Szurkowskiego już na...

Szymon Rojek: W tym roku Tour de Pologne Amatorów pod szczególnym hasłem i ideą. Ten pomysł zrodził się naturalnie?
 
Czesław Lang: Tak, Ryszard od dziesięciu lat był ambasadorem i miał swoją grupę, zachęcał ludzi do jazdy na rowerze i dzień przed startem objeżdżał trasę pokazując, jak powinno się jechać. Był bardzo związany z wyścigiem. W tym szczególnym czasie, kiedy potrzebuje wsparcia i środków finansowych, aby przeprowadzić rehabilitację chcemy pomóc. Nie jest to łatwa sytuacja, gdy z dnia na dzień musisz walczyć o sprawność. Naszym hasłem było zawsze: póki walczysz, jesteś zwycięzcą. Ten rok chcemy poświęcić Ryszardowi Szurkowskiemu. Całe środowisko kolarskie pamięta, przecież to jest nasza legenda i mistrz, kolarz wszech czasów. Ja zacząłem się ścigać, bo widziałem Ryszarda jak wygrywa Wyścigi Pokoju i będziemy go wspierali, bawiąc się i wspierając go jazdą.
 
Wyścig amatorów przyciągnął wielu byłych mistrzów i kolarzy, w tym roku będzie ich więcej?
 
Na pewno tak. Wielu kolarzy, z którymi ja się ścigałem, cała rodzina i środowiska dołączyła do tego wyścigu, aby przejechać się po tej trudnej trasie. To duże wyzwanie.
 
Pan też pojedzie?
 
Ja też startuję. Ten rok jest dla mnie ciężki, nie jestem tak dobrze przygotowany, ale dla Ryszarda pojadę.
 
Czy Ryszard Szurkowski jest świadomy co tutaj się dzieje, ile jest ludzi i jak duże jest zainteresowanie? Jak na to reaguje?
 
Jesteśmy w kontakcie na bieżąco. Nagraliśmy filmik, który wyświetlimy na telebimie, w którym Ryszard wita wszystkich i dziękuje za to, że wszyscy tak mocno go wspierają i jadą dla niego. Wie o tym, rozmawiamy z nim telefonicznie i przekazujemy informacje. Jest mu na pewno bardzo miło.
 
Ryszarda Szurkowskiego może wesprzeć każdy kibic, wpłacając dowolną kwotę na rachunek bankowy
nr: 09 1240 1747 1111 0000 1845 5759
z dopiskiem "Ryszard Szurkowski - rehabilitacja"