Tour de Pologne: W czwartek etap do Kościeliska

Inne
Tour de Pologne: W czwartek etap do Kościeliska
fot. PAP

Z Zakopanego do Kościeliska prowadzi trasa szóstego etapu wyścigu Tour de Pologne. Te miejscowości dzieli 5 km, ale kolarze pokonają 160 km. W żółtej koszulce lidera pojedzie Niemiec Pascal Ackermann z grupy Bora-Hansgrohe, w której jedzie też Rafał Majka. Polak zajął szóste miejsce na środowym etapie i wciąż liczy się w walce o wygranie całego wyścigu,

Ackermann mówił w środę na mecie piątego etapu w Bielsku-Białej, że na następnym odcinku na pewno straci prowadzenie. Jest sprinterem, a do głosu dojdą „górale”. Jednym z kandydatów do przejęcia żółtej koszulki jest jego kolega z drużyny Rafał Majka. Polak traci do lidera tylko 24 sekundy. W Tour de Pologne jedzie po raz piąty. W 2014 roku wygrał nasz narodowy wyścig, a w 2017 roku był drugi.

 

Czwartkowy etap będzie dużym wyzwaniem dla wielu zawodników. Na trasie znajduje się sześć górskich premii I kategorii – pięć na Pitoniówce i jedna na Gubałówce. Całkowite przewyższenie wynosi 3550 m.

 

O sekundy bonifikaty kolarze będą walczyć na trzech lotnych premiach – dwóch w Zębie (34 i 62 km) oraz jednej w Ratułowie (97 km).

 

Start honorowy nastąpi o godz. 14.15 z ul. Powstańców Śląskich w Zakopanem. Pierwsi kolarze dojadą do mety w Kościelisku ok. 18.30.

JA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze