WTA w Toronto: Świątek gra dalej. Polka lepsza od Woźniackiej

W II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Toronto (pula nagród 2,83 mln dolarów) Iga Świątek pokonała Karolinę Woźniacką 2:1 (1:6, 6:3, 6:4). Zwycięstwo z wyżej notowaną rywalką oznacza, że Polka zagra o ćwierćfinał z Naomi Osaką.

Pierwszego seta Świątek znacznie przegrała. Polka nie mogła odnaleźć rytmu, przez co wygrała zaledwie jednego gema. Nadzieje na powrót do gry, nastąpiły w końcówce pierwszej partii, kiedy to obroniła dwie piłki setowe. Potem było już lepiej.

W kolejnej odsłonie meczu warszawianka zagrała bardziej odważnie. Znacznie lepiej prezentował się serwis tenisistki oraz dobrze radziła sobie w wymianie piłek. W piątym gemie Świątek wyszła na prowadzenie 4:1. Spokój i opanowanie naszej zawodniczki wymusiły spore błędy w grze Dunki polskiego pochodzenia. W końcówce seta wygrała dwie piłki asem serwisowym, co w ogólnym stanie meczu dało remis.

Ostatni set nie zaczął się dla Polki dobrze. Woźniacka prowadziła w gemach 3:0, ale jak się okazało, naszą zawodniczkę było stać na odrobienie strat. 18-latka ambitnie walczyła i wykorzystała pasywność rywalki. Świątek udało się wyjść na prowadzenie 5:4 i ostatecznie dowieźć zwycięstwo do końca. Mecz trwający godzinę i 54 minuty zakończył się zwycięstwem młodej warszawianki.

Wygrana z tak wysoko rozstawioną tenisistką jest dla Świątek sporym sukcesem. To drugie jej zwycięstwo z zawodniczką z czołowej dwudziestki rankingu. W nocy z czwartku na piątek Polka zagra z Japonką Naomi Osaką.