WTA w Toronto: Świątek skomentowała wielkie zwycięstwo nad Woźniacką

Iga Świątek wygrała z Karoliną Woźniacką 2:1 (1:6, 6:3, 6:4) w Toronto, odnosząc jeden z największych sukcesów w swojej karierze. Szczęśliwa Polka kilkadziesiąt minut później skomentowała triumf na swoim Twitterze.

Sklasyfikowana na 65. miejscu w rankingu WTA Polka grała jak równy z równym z byłą liderką rankingu, aktualnie sklasyfikowaną na 18. lokacie Woźniacką. Mająca polskie korzenie Dunka wygrała co prawda pierwszego seta 6:1, ale w kolejnych to Świątek miała więcej do powiedzenia. Młoda tenisistka lepiej wytrzymała trudy spotkania i po wygranych 6:3, 6:4 setach zwyciężyła w całym meczu.

Dla raszynianki było to drugie w karierze zwycięstwo z zawodniczką z TOP 20 rankingu. Okupiła to ogromnym zmęczeniem, do czego przyznała się jeszcze na korcie, w rozmowie z reporterką Rogers Cup przeprowadzonej tuż po zakończeniu spotkania. - Jestem bardzo zmęczona. Powinnam teraz spać - powiedziała.

Kilkadziesiąt minut później triumf został skomentowany również za pośrednictwem Twittera, na którym Świątek w ostatnich miesiącach jest bardzo aktywna.

Pokonując Woźniacką Polka awansowała do 1/8 finału turnieju w Toronto. W kolejnej rundzie jej rywalką będzie rozstawiona z numerem 2 Naomi Osaka. Ich starcie będzie ostatnim w nocy z czwartku na piątek na korcie centralnym.