Ekstraklasa: Zagłębie chce wygrać za wszelką cenę

Piłka nożna
Ekstraklasa: Zagłębie chce wygrać za wszelką cenę
fot. Cyfrasport

Trener KGHM Zagłębia Lubin Ben van Dael przed meczem 4.kolejki piłkarskiej ekstraklasy z Arką Gdynia zapowiedział, że spróbuje w sobotę zaskoczyć rywala.

Po trzech kolejkach Zagłębie nie ma jeszcze wygranej w tym sezonie i z dwoma punktami zajmuje odległe, 13. miejsce. Sobotnie spotkanie z Arką ma być przełomowym.

 

- Wygrana to nasz główny cel. Tak jest zawsze przed każdym meczem, ale teraz bardzo jej potrzebujemy - krótko przyznał van Dael w rozmowie z klubową telewizją Zagłębia.

 

W podobnym tonie wypowiadał się obrońca lubińskiego zespołu Dominik Jończy, który przy okazji stwierdził, że doskonale byłby, gdyby udało się szybko strzelić gola.

 

- W każdym meczu jest taka sama wiara w zwycięstwo. Po prostu w meczu z Arką będziemy musieli lepiej wejść w mecz, najlepiej by było, gdybyśmy strzelili szybko pierwszego gola, tak jak w meczu z Cracovią. Tyle, że teraz musimy kontrolować przebieg spotkania do samego końca - powiedział.

 

Dla Zagłębia będzie to już trzeci mecz na własnym stadionie w tym sezonie. Najpierw zremisowali 1:1 z Cracovią, strzelając pierwsi gola, a w ostatniej kolejce przegrywali już z Jagiellonią Białystok 0:2, ale zdołali doprowadzić do remisu i byli bliscy zdobycia trzeciego gola. W międzyczasie w Zabrzu przegrali z Górnikiem 0:1.

 

- Spróbujemy zaskoczyć Arkę, ale chodzi głównie o podnoszenie jakości naszej gry, bo nie jesteśmy zadowoleni z pierwszych trzech meczów. Nasza gra musi wyglądać lepiej i liczę, że stanie się tak już w sobotę - zapowiedział holenderski szkoleniowiec.

 

Arka zaczęła sezon jeszcze słabiej, bo po trzech seriach meczów ma tylko punkt, jednego zdobytego gola i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Jończy uczulał, że nie oznacza to, iż spotkanie będzie łatwe.

 

- Początek sezonu mają nieudany i będą chcieli zdobyć trzy punkty, tak samo jak my. Ale myślę, że mecz z Jagiellonią dał nam pozytywny bodziec do działania i popchnie nas do zwycięstwa - dopowiedział.

 

W sobotę trener van Dael będzie miał wszystkich swoich zawodników do dyspozycji, bo nikt nie jest kontuzjowany i nikt nie pauzuje za kartki. Holender powiedział, że niezależnie, kto wyjdzie w składzie, jego zespół ma zagrać tak, aby zwyciężyć.

 

- Konkretny wynik nie ma dla mnie znaczenia. Może być 1:0, czy 2:1, to nie jest istotne. Mamy zagrać tak, by wygrać to spotkanie i zdobyć trzy punkty - podsumował.

 

Ostatni raz obie ekipy grały z sobą w Lubinie w marcu i padł wówczas bezbramkowy remis. W sobotę taki wynik byłby porażką dla obu zespołów. Początek spotkania w sobotę o godz. 17.30.

JA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze