Fortuna 1 Liga: Szalony start 3. kolejki. Osiem goli w Grudziądzu

Niesamowicie wysoko zawiesiły poprzeczkę zespoły, które w piątek zainaugurowały 3. kolejkę Fortuna 1 Ligi. Wystarczy powiedzieć, że w dwóch spotkaniach padło łącznie... jedenaście goli! Szczególnej dramaturgii dostarczyli kibicom piłkarze w Grudziądzu, gdzie miejscowa Olimpia przegrywała 0:2, by w 75. minucie prowadzić 3:2 i ostatecznie ponieść porażkę 3:5.

Powiedzieć, że mecz Olimpii Grudziądz z Chojniczanką Chojnice był obfity w gole i nagłe zwroty akcji, to nic nie powiedzieć. Wynik już w 6. minucie otworzył Kamil Sylwestrzak, a osiem minut później na tablicy wyświetlało się już 0:2, gdy na listę strzelców wpisał się inny z piłkarzy Chojniczanki, a konkretnie Aghvan Papikyan. Ormianin nie dał wówczas szans Jakubowi Lemanowiczowi i precyzyjnym strzałem w okienko podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

W drugiej połowie sprawy w swoje ręce wzięli gospodarze. Już w 47. minucie gola kontaktowego strzelił Tiago Alves, a piętnaście minut później było już 2:2, gdy Omran Haydary dobił piłkę, która wcześniej odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Radosława Janukiewicza. W 75. minucie na tablicy było już 3:2, a świetnym strzałem po raz drugi w tym meczu popisał się Alves.

Wydawało się, że Olimpia mogła odebrać Chojniczance ochotę do gry. Podopieczni Josefa Petrika nie zamierzali się jednak poddawać i w końcówce znokautowali przeciwników. Bramki na wagę kompletu punktów zdobyli kolejno w 78., 86. i 90. minucie Krystian Wachowiak, Seweryn Michalski i Bartosz Wolski.

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 3:5 (0:2)
Bramki: Tiago Alves 46, 75, Omran Haydary 72 - Kamil Sylwestrzak 5, Aghwan Papikjan 13, Krystian Wachowiak 78, Seweryn Michalski 86, Bartosz Wolski 90

Olimpia: Jakub Lemanowicz - Damian Ciechanowski, Ivan Očenáš, Lukáš Ďuriška, Ariel Wawszczyk - Tiago Alves, Maciej Kona (90. Sebastian Kamiński), Robert Ziętarski, Konrad Handzlik (83. Florian Pfertzel), Jakub Łukowski (46. João Criciúma) - Omran Haydary.

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Jan Mudra, Seweryn Michalski, Hubert Wołąkiewicz, Kamil Sylwestrzak - Michał Sacharuk (45. Krystian Wachowiak), Michal Obročník, Bartosz Wolski, Wojciech Trochim (77. Janusz Surdykowski), Aghwan Papikjan (68. Jacek Podgórski) - Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki: Ciechanowski, Wawszczyk - Wołąkiewicz, Mudra, Wachowiak.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Sporo emocji było również w Olsztynie, gdzie mogliśmy obserwować dwa rzuty karne. W lepszych nastrojach z boiska zeszli gospodarze, którzy po golach Grzegorza Lecha i Macieja Pałaszewskiego zapisali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Serca gospodarzy zabiły mocniej w 73. minucie, gdy sędziujący zawody Paweł Pskit podyktował dla gości rzut karny. Po chwili na gola zamienił go Adam Wolniewicz i Stomil do końca musiał drżeć o zachowanie korzystnego wyniku.

Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (1:0)
Bramki: Grzegorz Lech 26 (k), Maciej Pałaszewski 67 - Adam Wolniewicz 73 (k)

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Ołeh Tarasenko, Jakub Mosakowski (82' Wojciech Hajda) - Artur Siemaszko (46' Waldemar Gancarczyk), Maciej Pałaszewski (77' Paweł Głowacki), Wiktor Biedrzycki, Grzegorz Lech, Mateusz Gancarczyk - Szymon Sobczak.

GKS 1962: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Bartosz Jaroszek (73' Adam Żak), Dawid Gojny - Rafał Adamek, Damian Tront, 21. Marek Mróz (59' Łukasz Norkowski), Patryk Skórecki (59' Michał Bojdys), Kamil Jadach - Kamil Adamek.

Żółte kartki: Sobczak, Tarasenko, Hajda - Jaroszek, R. Adamek, Bojdys, Wolniewicz.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).