ME w siatkówce plażowej: Wojtasik i Kociołek awansowały do półfinału

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Wojtasik i Kociołek awansowały do półfinału
fot. Polsat Sport

Siatkarki plażowe Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek awansowały do półfinału mistrzostw Europy w Moskwie. W piątek Polki pokonały Holenderki Joy Stubbe i Marleen Ramond-van Iersel 16:21, 21:16, 15:11.

To był pracowity dzień dla Polek, które wcześniej pokonały dwie rosyjskie pary. Najpierw wygrały z Anastazją Frołową i Aleksandrą Ganenko 2:0 (28:26, 21:19), a następnie z Marią Boczarową i Marią Woroniną 2:1 (18:21, 21:17, 15:13).

 

Półfinał zaplanowano na godzinę 10.00 czasu polskiego w sobotę. Zmierzą się w nim ze Szwajcarkami Joaną Heidrich i Anouk Verge-Depre. Mecz o trzecie miejsce i finał również odbędą się w sobotę.

 

W grze pozostała jeszcze jedna polska para. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak swój ćwierćfinał z brązowymi medalistami igrzysk w Rio de Janeiro Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem także rozegrają w sobotę (godz. 11.15).

 

Biało-czerwoni mają w dorobku trzy brązowe medale ME. Na najniższym stopniu podium cztery lata temu Wojtasik (wówczas występowała pod panieńskim nazwiskiem Kołosińska) stała razem z Moniką Brzostek. Dwukrotnie (2013, 2016) dokonali tego zaś Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek.

 

Transmisje mistrzostw Europy w siatkówce plażowej na sportowych antenach Polsatu.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze