"Sercem jesteśmy za Polską": Reportaż z XVII edycji Memoriału Wagnera

Siatkówka

Wielkie siatkarskie emocje, najsilniejsze zespoły świata i ponad 43 tysiące kibiców. Tak w skrócie można opisać to, co w dniach 1-3 sierpnia działo się w krakowskiej Tauron Arenie. Premiera reportażu z XVII edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z udziałem rodziców i żony Wilfredo Leona już w sobotę o godzinie 11:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera był ostatnim sprawdzianem Biało-Czerwonych przed najważniejszą imprezą sezonu, turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Na trybunach krakowskiej Tauron Areny przez trzy dni zasiadło łącznie ponad 40 tysięcy kibiców. To niewyobrażalny wynik, jak na turniej towarzyski.

 

Grę Biało-Czerwonych obserwowali członkowie złotej drużyny Wagnera, która zdobyła złoto mistrzostw świata w Meksyku (1974), a dwa lata później, jako jedyna w historii, dołożyła do dorobku triumf na igrzyskach olimpijskich w Montrealu (1976).

 

Tegoroczny turniej ku czci trenera Huberta Jerzego Wagnera był drugą okazją dla Wilfredo Leona do zaprezentowania się w drużynie Vitala Heynena. Przyjmujący mógł liczyć na wielkie wsparcie z trybun. Specjalnie z Kuby do Krakowa przylecieli rodzice Leona. Obok zasiadła również żona i córeczka.

 

- Chcemy wspierać nie tylko Wilfredo, ale całą drużynę. Sercem jesteśmy za Polską - powiedzieli rodzice Leona.

 

Reportaż z XVII edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w załączonym materiale wideo.

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze